Sejm zaostrzył kary za pedofilię

Sejm zaostrzył kary za pedofilię Źródło: .

Sejm postanowił dziś zająć się bardzo ważną ustawą, o której w ostatnich dniach było wyjątkowo głośno. Chodzi o dokument prawny, który ustali wysokość kar za pedofilię. Właśnie pojawiła się informacja, że zostały one znacząco zaostrzone.

Sejm w obliczu ostatnich wydarzeń dotyczących premiery filmu braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu" postanowił szybko zająć się sprawą kar dla pedofilów. Temat stał się bardzo głośny, a ludzie zaczęli  domagać się, by osoby skazane za przestępstwa seksualne były karane znacznie ostrzej, niż ustawa przewidywała to do tej pory.

Ostatecznie obrady parlamentu trwały do późnych godzin wieczornych, ale dziś doszło do głosowania. Sejm niemal jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy, w której wskazane są kary dla pedofilów. Teraz będą one znacznie wyższe, w związku z czym każdy przestępca seksualny będzie musiał się liczyć ze znacznie surowszym traktowaniem ze strony wymiaru sprawiedliwości.

Sejm przyjął ustawę niemal jednogłośnie

Zmiany w prawie nastąpiły wyjątkowo szybko. Podczas dzisiejszych obrad aż 263 posłów głosowało za tym, by kary za pedofilię znacznie się zaostrzyły. Tylko 3 parlamentarzystów było przeciwnych, a troje wstrzymało się od głosu. Wiele wskazuje na to, że to początek walki z przestępstwami seksualnymi wobec osób nieletnich, którego tak głośno domagali się ludzie po premierze filmu Tomasza Sekielskiego.

Od teraz za wykorzystanie seksualne osoby nieletniej można trafić do zakładu karnego na 30 lat. Osoby, które wcześniej uczestniczyły w tego typu sprawach, otrzymywać będą wyrok dożywocia. Do tego warto pamiętać, że najcięższe zbrodnie pedofilskie mają nigdy się nie przedawniać, nawet gdy sprawa zostanie ujawniona dopiero po wielu latach.

Sejm wprowadził nowe przepisy

Co ciekawe, za przestępstwa oficjalnie uznano także niektóre czyny, które do tej pory nie były uznawane jako występki, które mogłyby podlegać jakiejkolwiek karze. Oznacza to, że politycy zaczęli naprawdę poważnie przejmować się problemem, który dla wielu osób był niezwykle ważny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec działań przeciwko pedofilom. Kolejne osoby pod wpływem obejrzanego filmu zaczęły zgłaszać na policję swoje przypadki, w związku z czym część przestępców już niebawem zostanie ukaranych za czyny sprzed lat. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Koszmarne informacje Polsatu. Helikopter rozbił się na skoczni narciarskiej
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

źródło: Onet

Następny artykuł