Trzęsienie ziemi w Sejmie! Właśnie ujawniono: "PiS-em sterują OBCE SŁUŻBY SPECJALNE!"

Trzęsienie ziemi w Sejmie! Właśnie ujawniono: "PiS-em sterują OBCE SŁUŻBY SPECJALNE!" Źródło: fot. Wikimedia Commons

Takiego trzęsienia ziemi w Sejm już dawno nie doświadczył. To, co ujawnia lider opozycji, jest szokujące. Jak twierdzi, "PiS-em sterują obce służby specjalnie!". Partia rządząca powinna odpowiedzieć na te poważne zarzuty, teraz PiS zdecydowanie znajdzie się pod ostrzałem.

Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej wytoczył wobec partii rządzącej poważne zarzuty. Jego zdaniem PiS jest sterowany przez obce służby specjalne. Jarosław Kaczyński na pewno nie zareaguje na taką opinię pozytywnie. Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO, zaskoczył w Sejmie wszystkich tym, co powiedział o PiS. W swojej opinii wygłoszonej na konferencji prasowej powrócił do kontrowersyjnej kwestii ustawy o IPN. Jego zdaniem, nagła jej nowelizacja spowodowana była "rozmowami czy naciskiem prawdopodobnie izraelskich polityków" oraz służb.

Sejm huczy od zarzutów w sprawie ustawy o IPN

- Dzisiaj kieruję pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z żądaniem informacji dotyczącej tego, czy prawdą jest, że europosłowie PiS Tomasz Poręba i Ryszard Legutko brali udział w tajnych spotkaniach w siedzibie izraelskiego wywiadu nt. ustawy o IPN. Czy prawdą jest, że przywieźli z tych spotkań dokument, który stał się podstawą ustawy, którą później Mateusz Morawiecki przedstawiał jako własną rządową - mówił szef klubu PO Sławomir Neumann. To bardzo poważne zarzuty wobec partii rządzącej. Neumann nie ukrywa, że ma konkretne oczekiwania co do odpowiedzi Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślał to z resztą w swojej dalszej wypowiedzi. - Chcemy się dowiedzieć, co było powodem tak dziwnego trybu przyjęcia tej ustawy przez rząd w trybie obiegowym wieczorem, kiedy ministrowie nie mieli okazji zapoznać się dokładnie z treścią, a na pewno nie mieli ministrowie możliwości zapoznania się z tym, jak ta ustawa powstawała i kto był autorem tych zapisów - powiedział Neumann. Echa kontrowersji wokół ustawy o IPN nie cichną, cały Sejm huczy od różnych opinii. - Jeżeli jest tak, że dzisiaj rządowi Morawieckiego ustawy piszą obce służby specjalne, to mamy potężny problem, jeśli chodzi o proces legislacyjny i o praworządność także w tym wymiarze tworzenia prawa w Polsce - podsumowuje sytuację Neumann. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ogolona Kożuchowska biegała z bronią po ulicy. Wyjaśniamy o co chodzi
  2. Rząd PiS zerwał porozumienie! Czekają nas masowe protesty
  3. Rzucał psem o ziemię, brutalnie bił. Wpadł przez jedną rzecz
Źródło: wiadomosci.dziennik.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News