Od 1994 roku każdego pierwszego dnia czerwca w gmachu Sejmu RP zbierał się Sejm Dzieci i Młodzieży. Choć akcja ma na celu krzewienie w najmłodszych obywatelach parlamentaryzmu i ocieplanie wizerunku najwyższych władz w Polsce, nie ma w zasadzie żadnego znaczenia politycznego. Jak ogłosił polski parlament, impreza w tym roku się nie odbędzie.

Uczniowie chcący przybyć do Warszawy na SDiM, od wielu tygodni przygotowują się na to wydarzenie. Niestety dla nich, spotkanie młodzieży o aspiracjach politycznych nie odbędzie się, a wszystko z zaskakującego powodu.

Oprócz tego nie dojdzie do Nocy Muzeów. Jak poinformował Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za pomocą mediów społecznościowych, wieloletnia tradycja związana z Dniem Dziecka nie obędzie się z racji „przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu”. Bez zakłóceń za to przebiegnie zaplanowany między 25 a 28 maja szczyt NATO.

Media i politycy przeciwni obozowi władzy natychmiast wykorzystały sytuację do atakowania Zjednoczonej Prawicy. Ich zdaniem prawdziwym powodem takiego rozwoju wydarzeń jest trwający od 18 kwietnia protest osób niepełnosprawnych.

Sejm Dzieci i Młodzieży po raz pierwszy odwołany

Odwołanie SDiM jest precedensem w historii tejże ciekawej instytucji. W czasie 24 lat jej organizowania do niczego podobnego nie doszło.

Sprawę obszernie skomentowali użytkownicy i Twittera, a zainteresował się nią nawet Tomasz Lis, dla którego była to kolejna okazja do ośmieszenia obozu władzy.

Kierownik Kuchciński odwołał sejm dzieci i młodzieży. PIS- owcy boją się niepełnosprawnych, dzieci, 90-cioletniej bohaterki Powstania, chodzącej o kulach organizatorki akcji charytatywnych. Tylko z tępymi karkami tej władzy po drodze – napisał dziennikarza na swoim Twitterze.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bliscy błagają o modlitwę za Kaczyńskiego. Jest aż tak źle?
  2. Duda wystąpił w filmie. Dla większego dobra [VIDEO]
  3. Niepełnosprawni dostali ZAKAZ wychodzenia na spacer! „Zamurować nas trzeba!”

Popierasz protest niepełnosprawnych?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kim dziś są dzieci pierwszych sekretarzy PZPR? [ZDJĘCIA]

Patryk Jaki zaliczył koszmarną wpadkę... Internet ryczy ze śmiechu! [ZDJĘCIA]

źródło: Twitter.com/Sejm RP

Zobacz również