Sondaż po zabójstwie Adamowicza. Jak zmieni się Sejm?

Sondaż po zabójstwie Adamowicza. Jak zmieni się Sejm? Źródło: flickr.com

Sejm już niebawem zmieni swój skład, ponieważ wybory parlamentarne na jesieni. Najnowszy sondaż CBOS zaskoczył zarówno Internautów jak i innych zainteresowanych wynikami. Czyżby na sytuację w izbie niższej parlamentu wpłynęły ostatnie wstrząsające wydarzenia? Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych trzeba podchodzić z odpowiednim przymrużeniem oka.

Sejm już niebawem, bo na jesieni tego roku, zmienić ma swój skład. Wielu Polaków na bieżąco śledzi najnowsze sondaże CBOS-u. W końcu nic tak nie emocjonuje jak to, która partia obecnie ma największą liczbę wyborców. Szczególnie wówczas, gdy chodzi o tą, na którą głosujemy, której jesteśmy zwolennikami. W dniach od 10 do 17 stycznia CBOS prowadził sondaż, w którym wzięło udział ok. 1000 dorosłych Polaków. Mieli oni odpowiedzieć na proste pytanie: na kogo oddali by swój głos w kolejnych wyborach.

Sejm: PiS znowu miażdży przewagą?

To, że PiS (łącznie z SP i Porozumieniem) otwiera czołówkę z miażdżąca przewagą to fakt. Obecnie aż 39% Polaków deklaruje swoją lojalność wobec tej partii. Na drugim miejscu znajduje się PO z liczbą równie imponującą, bo aż 22%, choć jest to liczba o 2 pkt. mniejsza niż w 2018 r. Następnie PSL 7%, Kukiz'15 5%, SLD 4%, Wolność 3%, Nowoczesna 2%, Partia Razem 1%, Partia Zieloni 1%, Ruch Narodowy 1% i 2% na inną. Aż 10% osób jest niezdecydowanych. To między innymi o nich powinny walczyć pozostali. W końcu 10% to całkiem pokaźna suma.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak wpłynęła śmierć Śp. Pawła Adamowicza na wyniki?

Według zamieszczonego przez CBOS skrótu ostatniego sondażu na "Twitterze" wygląda na to, że na wynik PO nie wpłynęły zbyt mocno ostatnie tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w niedzielę. Większość Polaków zadawała sobie pytanie odnośnie śmierci prezydenta Gdańska i zakładała, że tak wstrząsająca sprawa, którą wręcz żyje cała Polska, zmieni diametralnie najnowsze wyniki. Nikt nie wie dlaczego się tak nie stało, ale z pewnością jest to zastanawiająca i bardzo dziwna sprawa. W końcu Paweł Adamowicz był działaczem wiele lat związanym z Platformą Obywatelską i kojarzonym z nią nawet po tym, jak rozstał się z partią w zeszłym roku. Wiele może jednak wyjaśniać, że CBOS to instytucja powiązana z polskimi władzami. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  2. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  3. Jutro pogrzeb Adamowicza. Służby obawiają się najgorszego
  4. Ogromna zmiana w polskich bankach! Co powinni wiedzieć klienci?
  5. Papież Franciszek modli się za Adamowicza i jego rodzinę. „Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie”
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News