Sejm znalazł się dziś na językach całego kraju. Pod budynkiem polskiego parlamentu zebrały się bowiem tłumy osób, które przeciwstawiają się nowym przepisom przegłosowywanym przez gremium posłów. Co szokujące, w awanturze z policją uczestniczą właśnie także… politycy opozycji.

Przeciwnicy rządów Prawa i Sprawiedliwości są oburzeni pomysłem partii na zreformowanie Sądu Najwyższego. Kiedy więc w Sejmie trwają dyskusje na ten temat, przed jego budynkiem rozpoczęły się ogromne protesty.

Sejm oblężony przez zwolenników opozycji

Zwolennicy krajowej opozycji manifestowali swe poglądy w towarzystwie posłów, takich jak Joanna Scheuring-Wielgus. W pewnym momencie atmosfera zaczęła się jednak zaogniać, gdyż protestujący kopali w barierki zabezpieczające Sejm. Ostatecznie wielu zebranych wdało się w szarpaninę z policją. Funkcjonariusze próbując powstrzymać protestujących przed przeskoczeniem przez barierki, na które ci niezmiennie napierają. W pewnym momencie szarpanina stała się tak brutalna, że w jej wyniku część osób doznała obrażeń, o czym piszemy w newsie poniżej.

O tym, co dzieje się pod Sejmem, będziemy oczywiście na bieżąco informować. Przekażemy także, jak skończył się udział posłów opozycji w manifestacji. Zapraszamy do odświeżania strony.

fot. oko.press
fot. oko.press
fot. oko.press
fot. oko.press

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.


Zgadzasz się z reformą sądownictwa?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...


Oto 30 najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce! [ZDJĘCIA]