Bijatyka na terenie Sejmu! Posłowie pobili się ze strażą i policją

Bijatyka na terenie Sejmu! Posłowie pobili się ze strażą i policją

Obywatele RP już od jakiegoś czasu zapowiadali na dzisiaj manifestacje przeciwko niewpuszczaniu obywateli do parlamentu. Swojego słowa dotrzymali i dzisiaj od rana Sejm jest przez nich blokowany. Teraz dołączyli do nich politycy opozycji, którzy wdali się w bójkę ze strażą i policją.

Manifestacja pokojowa Obywateli RP trwa nadal w najlepsze, jednak z faktycznym pokojowym nastawieniem ma aktualnie mało wspólnego. Sejm przerodził się w pole warki gdzie trwa czynna przepychanka pomiędzy protestującymi oraz strażą marszałkowską i policją. Do manifestacji dołączyli również posłowie opozycji, głównie PO i Nowoczesnej, którzy nie zamierzają stać z założonymi rękami.

Sejm: bijatyka podczas demonstracji

Cała awantura została wywołana poprzez zakaz wpuszczania obywateli do Sejmu. Ów rozkaz wydał rząd PiS straży marszałkowskiej, która bardzo skrupulatnie podchodzi do wykonywania polecenia. Oczywiście posłowie mają prawo poruszać się po Sejmie, jednak zwykły Polak już nie może liczyć na taką przyjemność. Protestujący wraz korzystając ze wsparcia polityków opozycji, zaczęli składać pisma o wydanie przepustek za ich pośrednictwem, ponieważ zarówno staż, jak i policja nie daje nikomu wejść do biura przepustek. Na ten moment ten ruch nic nie wniósł a cała atmosfera pod parlamentem z minuty na minutę jest coraz bardziej napięta. Wiele osób będących na miejscu obawia się, że w pewnym momencie może dojść do czynnej walki pomiędzy protestującymi i służbami porządkowymi. Trzeba pamiętać, że w tłumie wciąż znajdują się politycy, którzy również nie zamierzają, odpuści. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy
  2. Morawiecki zaatakowany przez wściekły tłum! Ledwo uszedł
  3. Dlaczego pies je trawę? Kiedy powinieneś reagować, żeby sobie nie zaszkodził
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News