Sejm w czasie protestu
Twitter.com MarcinTerlik
Monika Majko - 27 Października 2020

Rozwścieczony tłum pod Sejmem, mają dość. Policja w akcji, niebywałe sceny

Sejm stał się kolejnym celem protestujących Polaków, którzy od czwartku głośno wyrażają swoje niezadowolenie z ostatnich działań rządu. Na miejscu pojawiły się ogromne siły policyjne, sytuacja jest bardzo napięta. Rozwściczony tłum nie odpuszcza.

Sejm stał się kolejną lokalizacją Strajku Kobiet, tłum rozwścieczonych Polaków zgromadził się przed rządowym budynkiem. Na miejscu interweniuje policja, sytuacja jest bardzo napięta. Oburzeni manifestanci nie odpuszczają, pomimo nawoływań służ do oddalenia się z miejsca zgromadzenia.

Sejm jest kolejną lokalizacją, w której odbywa się Strajk Kobiet

Od kilku dni w Polsce trwają protesty, które swoim zasięgiem ogarnęły cały kraj. Polacy są oburzeni wyrokiem, który w miniony czwartek wydali sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Orzekli oni, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP, doprowadzający tym samy do zerwania wypracowanego w 1993 roku tzw. kompromisu aborcyjnego.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

Protestujący pojawili się na ulicach warszawy już w czwartek wieczorem i głośno manifestowali pod domem szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz ostatnich działań partii rządzącej. W kolejnych dniach protesty rozpoczęły się w całej Polsce, a Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że manifestanci nie znikną z ulic, dopóki rząd nie spełni przedstawionych we wtorek postulatów.

Wśród postulatów opublikowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, który koordynuje obecne protesty w całej Polsce, znalazło się m.in. żądanie dotyczące dymisji obecnego rządu. Ponadto protestanci domagają się np. powołania nowego Rzecznika Praw Obywatelskich oraz ustanowienia prawdziwego trybunału Konstytucyjnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Pod sejmem pojawiła się policja, służby nawołują do natychmiastowego rozejścia się

Do czasu spełnienia postulatów, protestujący nie odpuszczają. Dziś kolejni manifestanci zgromadzili się pod budynkiem sejmu w Warszawie. Rozwścieczony tłum skanduje hasła wzywające obecne władze do dymisji, a także wyrażające oburzenie obecnymi działaniami władzy. Oprócz demonstrantów, pod rządowym budynkiem zgromadziły się również potężne siły policyjne, które nawołują do natychmiastowego rozejścia. Sytuacja jest bardzo napięta.

- Policja przed Sejmem nadaje komunikaty z głośników. Od kilku dni tego nie było - przekazał na Twitterze Marcin Terlik, redaktor i dziennikarz portalu onet.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Choć służby mundurowe nawołują do rozejścia się i nadają komunikaty o nielegalnym zgromadzeniu, protestujący nie mają zamiaru odpuszczać. Pod sejmem gromadzi się coraz więcej osób, Polacy są wściekli. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że to nie jedyne działania manifestacyjne, jakie zostaną podjęte w kolejnych dniach.

W środę zaplanowano protest pracowników, protestujący mają tego dnia masowo odmówić wykonywania obowiązków zawodowych i w ten sposób po raz kolejny chwilowo sparaliżować państwo. Natomiast w piątek Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział ogromny protest w stolicy, pod hasłem "marsz na Warszawę".

Sejmfot. pikio.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalał
  2. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Program Polsatu, który wzbudzał skrajne emocje. Mało kto wie, jak ciężko było wygrać w "Hugo", wiecie czemu?
  7. Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News