Stanisław Piotrowicz odzyska mandat poselski? PiS znalazło prosty sposób

Stanisław Piotrowicz odzyska mandat poselski? PiS znalazło prosty sposób Źródło: wikipedia/stanisław piotrowicz

Sejm okazał się dla Stanisława Piotrowicza nieosiągalny. Znany polityk nie otrzymał mandatu poselskiego w wyborach parlamentarnych, jednak PiS nie chce rezygnować ze swojego wiernego współpracownika. Partia znalazła prosty sposób, aby Piotrowicz jednak zasiadł w sejmowej ławie i odzyskał mandat.

Sejm już niedługo zacznie swoje pierwsze obrady w nowej kadencji. Wśród wielkich przegranych wyborów parlamentarnych znalazł się Stanisław Piotrowicz. Polityk nie zdobył zaufania wyborców i ostatecznie nie otrzymał mandatu poselskiego. Prawo i Sprawiedliwość nie chce jednak rezygnować ze swojego polityka i wymyśliło prosty sposób na odzyskanie przez niego mandatu. 

Sejm może ulec zmianie 

Stanisław Piotrowicz co prawda nie dostał się do sejmu, jednak jego walka o mandat poselski dalej trwa. Jak ustalił portal Wirtualna Polska, Prawo i Sprawiedliwość wymyśliło pewien sposób, aby ich partyjny kolega jednak zasiadł w sejmowej ławie. Plan jest sprytny i zgodny z konstytucją. Wszystko zależy od innych osób z PiS-u.

Prawo i Sprawiedliwość chce mieć Piotrowicza w sejmie

Według ustaleń Wirtualnej Polski, partia Jarosława Kaczyńskiego rzekomo namawia inne osoby, które w wyborach otrzymały więcej głosów niż Piotrowicz, aby dobrowolnie zrzekły się mandatu. Wówczas na ich miejsce mógłby wskoczyć znany polityk PiS-u. Jedną z osób jest podobno starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. W wyborach otrzymał 884 głosy więcej niż Piotrowicz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdyby Chrzan dobrowolnie nie objął mandatu, to według informacji portalu Wirtualna Polska w zamian za swoją rezygnację otrzymałby prezent w postaci "dobrej fuchy". Sam zainteresowany jednak twierdzi, że nic mu na ten temat nie wiadomo. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

Również wicerzecznik PiS Radosław Fogiel oraz szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski w rozmowie z Wp przyznali, że nie mają żadnych informacji na ten temat. Jednocześnie nie zaprzeczyli również, że Piotrowicz wróci do sejmu. W ubiegłej kadencji Stanisław Piotrowicz był przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Jeśli doniesienia są prawdziwe, pokazują, że PiS bardzo chce mieć go znowu w swoich szeregach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy rząd PiS: podajemy NAZWISKA. Jedni zostaną, drudzy pójdą w odstawkę
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Gigantyczna strata wybitnego Polaka. Twórca polskich banknotów nie żyje
  4. Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność
  5. 40-latek poszedł na grzyby do lasu. Po tygodniu jego rodzina dokonała fatalnego odkrycia, ich życie już nigdy nie będzie takie samo

źródło: RMF FM

Następny artykuł