W trakcie gdy wszyscy Polacy oglądali mecz, w Sejmie trwało głosowanie. Jest decyzja ws. wotum zaufania dla rządu

W trakcie gdy wszyscy Polacy oglądali mecz, w Sejmie trwało głosowanie. Jest decyzja ws. wotum zaufania dla rządu Źródło: Flickr/Sejm RP

Sejm w trakcie meczu reprezentacji Polski obradował na temat udzielenia wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Przeprowadzono głosowanie.

Sejm udzielił wotum zaufania Mateuszowi Morawieckiemu. Premier wygłosił dzisiaj expose, w którego trakcie przedstawił program na zbliżającą się kadencję. Wybrano skład rządu, który musiał zostać poparty przez zwykłą większość sejmu.

Sejm głosował w trakcie meczu reprezentacji w sprawie wotum zaufania

- Potrzebujemy odważnej Polski i odważnej wizji Polski, musimy dalej pracować nad naszą pozycją w globalnej sieci nowoczesnych gospodarek, walutą takiej gospodarki są talent, wiedza, innowacje, regulacje, skuteczność i sprawczość - mówił Mateusz Morawiecki.

W trakcie swojego przemówienia wspominał również o planach rządu. Nawoływał do dokonania zmian w konstytucji RP, żeby zagwarantować obywatelom środki z PPK i IRK. Wielu posłów było niezadowolonych z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego. W internecie krążą nagrania z przemów Grzegorza Brauna z Konfederacji oraz Adriana Zandberga z Lewicy, którzy krytycznie wypowiadali się o rządach premiera RP.

Udzielono wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

Ostatecznie, mimo wielu słów krytyki, udzielono poparcia rządowi Mateusza Morawieckiego. Choć jak wskazuje sporo ekspertów, to głównie zasługa tego, że Prawo i Sprawiedliwość ma obecnie większość w Sejmie. Wotum zaufania udzieliło 237 posłów, przeciwko było 214, natomiast trzech wstrzymało się od głosu. Co ciekawe, dwie osoby, które udzieliły poparcia rządowi, były z Koalicji Obywatelskiej. Przyczyn upatruje się w awarii przycisków do głosowania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W nowym rządzie będzie 20 resortów. Mateusz Morawiecki ponownie będzie premierem, nie zmienili się również wicepremierzy w składzie Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Jacek Sasin. Ostatecznie powołano 20 ministerstw.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Okazało się, że gwiazda hitowego show TVN była prostytutką. Ujawniono nawet jej cennik, zwala z nóg

Z wtorku na środę mają być przeprowadzone również głosowanie w sprawie przeznaczenia na "trzynastki" pieniędzy z Funduszu Solidarnościowego dla niepełnosprawnych, podwyższenia akcyzy. Miało odbyć się także głosowanie w sprawie limitu 30-krotności składek w ZUS, ale ostatecznie został wycofany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 14-latka została zgwałcona i zaszła w ciążę. Ale najgorsze wyszło na jaw dopiero po urodzeniu dziecka
  2. Lekarze pilnie ostrzegają przed mandarynkami. Nie jedzcie ich dopóki nie zrobicie jednej ważnej rzeczy
  3. Na każdym zdjęciu oczko ich malutkiej córki dziwnie błyszczało. Zabrała ją do lekarza, a ten zrozumiał, że ma niewiele czasu
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Będzie NOWE świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”

Źródło: Polsat

Następny artykuł