Sejm otoczony
Pikio.pl
Monika Majko - 18 Listopada 2020

Pod sejmem zbiera się policja, budynek został całkowicie odgrodzony. Służby w gotowości, wiemy co się dzieje

Sejm został szczelnie otoczony, trwa mobilizacja służb. Krajowe media przekazały najnowsze informacje o tym co dzieje się w stolicy. Do Warszawy zjeżdżają kolejne posiłki policji. Sytuacja wygląda poważnie. Wszystko jest ściśle powiązane z akcją kobiet o godzinie 18:00.

Sejm jest celem dzisiejszego protestu, blokada ma rozpocząć się już wieczorem. Budynek został szczelnie otoczony nowymi barierkami, mieszkańcy Warszawy są zaskoczeni skalą działań służb. Funkcjonariusze policji zostali postawieni w stan gotowości.

Sejm został otoczony oraz odgrodzony

W Polsce wciąż trwa strajk kobiet, który wybuchł po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w kraju, jednak działania manifestantów przybrały nieco inny charakter. Organizatorzy protestów zaplanowali na dzisiaj blokadę sejmu i wezwali wszystkich do udziału w strajku przed najważniejszym rządowym budynkiem.

Strajk kobiet rozpoczął się 22 października, po ogłoszeniu przez sędziów TK wyroku, w którym orzekli, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Ta decyzja doprowadziła do złamania obowiązującego od 1993 roku tzw. kompromisu aborcyjnego i spotkała się z ogromnym sprzeciwem społecznym.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Choć strajk ma rozpocząć się dopiero w okolicach godziny 18:00, służby w stolicy już od kilku godzin są postawione w stan gotowości. W mediach pojawiły się zdjęcia, pokazujące, że przed sejmem pojawiły się nowe barierki ochronne, które szczelnie otaczają budynek.

- Takich zasieków wokół Sejmu nigdy wcześniej nie było - oceniła w trakcie konferencji prasowej Agnieszka Czerederecka ze Strajku Kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Sejm jest celem dzisiejszego protestu

Od rana wokół Sejmu krąży wielu policjantów, zarówno umundurowanych, jak i po cywilnemu. Ulica Wiejska, przy której znajduje się budynek, została całkowicie wyłączona z ruchu. W mediach społecznościowych udział w strajku zadeklarowało nieco ponad 4 tysiące osób, a zainteresowanie wydarzeniem wyraziło niemal 20 tysięcy internautów.

Przy okazji ustawiania barierek wokół siedziby parlamentu, odcięto również dojście do siedziby organizatorów strajku, która znajduje się w sąsiedztwie sejmu. Barierki pojawiły się również w innych strategicznych miejscach w Warszawie.

- Sejm jeszcze nigdy nie był tak odgrodzony, jak dziś. A wraz z nim zablokowana została nasza siedziba. Tak - to się dzieje naprawdę - można przeczytać na Facebooku.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

Strajkujący będą próbować uniemożliwić wyjazd z ul. Wiejskiej politykom opozycji, po zakończonych obradach w Sejmie. Policja już od kilku godzin zabezpiecza miejsce planowanego protestu, a w okolicy czuwa kilka policyjnych radiowozów.

Jak podali dziennikarze "Super Expresu", do stolicy kraju zostało wezwanych kilkuset policjantów, którzy zgrupują się na ul. Wiejskiej. Mają to być m.in. funkcjonariusze z Częstochowy i Bielska-Białej. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zapowiedziała, że organizatorzy przygotowali na dzisiaj różne działania i wezwała demonstrujących, by podchodzili jak najbliżej budynku Sejmu.

Sejm

Sejm

Sejmfot. Facebook.com Blokada Sejmu

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolęda w czasie koronawirusa. Pierwsze diecezje wydają oświadczenia
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Gołąbki po rosyjsku robi się niemożliwe łatwo, a rozpływają się w ustach. Nieziemski przepis, wykonanie w 20 minut
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News / Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News