Sejm będzie zdominowany przez koalicje
Flickr/Piotr Drabik
Konrad Karpiuk - 15 Czerwca 2019

PiS będzie miał nowego sojusznika w Sejmie? Gowin ujawnił kulisy rozmów

Sejm może niedługo zostać podbity przez nową koalicję. Wygląda na to, że partia rządząca chce wejść we współpracę z kolejnym ugrupowaniem, co zdecydowanie zadziałało by pozytywnie na umocnienia i tak już solidnej pozycji PiS. Jarosław Gowin ujawnił z kim może zbratać obecny obóz rządzący..

Sejm już w tym roku czekają zmiany. Zbliżają się wybory parlamentarne i może dojść do zmiany układu sił. PiS, choć osiągnął nie lada sukces w wyborach do europarlamentu, nie zamierza zasypiać gruszek w popiele, bo polityczna konkurencja nie śpi. Wygląda na to, że partia rządząca będzie mieć nowego koalicjanta.

Sejm może powitać nową koalicję. PiS szuka partnera do list wyborczych

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego z ramienia Zjednoczonej Prawicy zdradził, że może mieć nowego partnera na listach w wyborach parlamentarnych. Będzie nim ugrupowanie, którego lider do tej pory jawnie sprzeciwiał się polityce partii rządzącej. Jednak nie potwierdzały tego głosowania innych członków partii, którzy często głosowali za dyrektywami PiS.

Dziecko - 3-latka, upały.Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozęCzytaj dalej

Wicepremier podkreślił, że ugrupowanie Kukiza jest dla niego "pierwszym wyborem" jeśli chodzi o partnerów do list w wyborach parlamentarnych. Według lidera "Porozumienia" włączenie komitetu wyborczego Kukiz'15 w skład Zjednoczonej Prawicy (PiS, Porozumienie oraz Solidarna Polska) jest dobrym pomysłem do umocnienia obozu konserwatywnego w sejmie.

Gowin nie wyklucza koalicji z innymi ugrupowaniami. Może dać Kukizowi sporą autonomię

Jak przyznał minister nauki i szkolnictwa wyższego, jest szansa, że w sojusz zostanie również włączone PSL, które odłączyło się od Koalicji Europejskiej. Jak jednak zaznacza, komitet wyborczy Pawła Kukiza może startować na wspólnych listach, ale nic nie wskazuje na to, aby został bezpośrednio włączony do Zjednoczonej Prawicy. Nie zamierza też podbierać z list muzyka posłów, gdyż uważa, że byłoby to nie w porządku wobec potencjalnego koalicjanta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

YouTube / TVN StyleM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej

- Czym innym jest wchłonięcie ruchu Kukiz'15. Myślę, że to nie wchodzi w grę. Paweł Kukiz jest postacią bardzo suwerenną, bardzo samodzielną w myśleniu i działaniu - powiedział Gowin.

Koalicja Zjednoczona Prawicą może być jedyną szansą Pawła Kukiza na wejście do sejmu. Na ten moment sondaże CBOS wskazują, że jego komitet ma jedynie 4% deklarowanych głosów, czyli o 1% za mało, żeby przekroczyć próg. Z PiS-em, który ma aż 44% poparcia, artysta mógłby pozostać w sejmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. 20-latka dokładnie wiedziała, kiedy umrze na nowotwór. Zaplanowała wszystko, po śmierci stało się to, co chciała
  4. 14-letnia Roksana Węgiel absolutnie zawładnęła sceną w Opolu. W dziwacznej sukience poderwała tłumy
  5. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę
  6. Cały kraj trzymał kciuki, TVN poinformował że zmarła. Teraz Polacy zrobią wszystko by dorwać mordercę

Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski o śmierci znanych ludzi. Wstrząsające słowa poruszyły wszystkichCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News