Z ostatniej chwili, Sejm właśnie przyjął ważne poprawki. Wprowadzono sporo zmian

Z ostatniej chwili, Sejm właśnie przyjął ważne poprawki. Wprowadzono sporo zmian Źródło: youtube.com Sejm RP

Sejm zgodził się z częścią poprawek do tarczy antykryzysowej 3.0 zaproponowanych przez senatorów, właśnie przyjęto kilka ważnych zmian. Wyższa izba parlamentu zaproponowała łącznie 87 poprawek do nowelizacji ustawy, ale posłowie nie zaakceptowali wszystkich.

Sejm przyjął właśnie część z 87 poprawek do nowelizacji ustawy o tarczy antykryzysowej 3.0, zaproponowanych przez wyższą izbę parlamentu. W projekcie ustawy, mającym na celu  pomoc przedsiębiorcom w czasie trwania pandemii koronawirusa, wprowadzono ważne zmiany.

Sejm przyjął część poprawek zaproponowanych przez Senat ws. tarczy antykryzysowej

Pandemia koronawirusa to trudny czas nie tylko ze względu na zagrożenie zdrowia i życia wielu osób. Aktualna sytuacja ma również ogromny wpływ na gospodarkę w państwie, z czego doskonale zdają sobie sprawę zarówno politycy, próbujący przeciwdziałać kryzysowi, jak i przedsiębiorcy, którzy z dnia na dzień notują straty i liczą na rządową pomoc, która umożliwi przetrwanie im czasu stagnacji.

W związku z tą sytuacją, polscy politycy pracują nad ustawą antykryzysową, mającą na celu zniwelowanie strat i pomoc przedsiębiorcom. Posłowie zagłosowali właśnie nad poprawkami do nowelizacji ustawy o tarczy antykryzysowej 3.0, zaproponowanymi przez Senat. Przyjęto część z 87 propozycji wyższej izby parlamentu. Senatorowie chcieli wykreślenia z nowelizacji przepisów, które według nich  nie mają nic wspólnego z pomocą związaną z pandemią koronawirusa.

Sejm wprowadził ważną zmianę m.in. dla osób samozatrudnionych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Izba poparła zmianę dotyczącą m.in. ulgi w składkach na ZUS dla osób samozatrudnionych, które w lutym uzyskały dochody do 7 tys. zł. Przyjęta poprawka ma zastąpić pierwotnie wskazany termin "pierwszym miesiącem, za który jest składany wniosek o zwolnienie z opłacania składek".

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, co się stanie ze Śląskiem. Prezydent właśnie przekazał oficjalny komunikat

2. Minister zdrowia nie zostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Wszystko się nagrało

Jednocześnie Sejm nie wyraził zgody na wykreślenie z ustawy przepisów dotyczących nowego sposobu wyboru prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które umożliwiają również skrócenie kadencji obecnego szefa Urzędu, Marcina Cichego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kciuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Nagle okazało się, że ZUS może kazać ludziom zwracać pieniądze, wszystko przez luki prawne. Ważne informacje, chodzi o tarczę antykryzysową
  4. Polka chciała pomoc koleżance, straciła masę pieniędzy. Wszystko przez jedną wiadomość, przestroga dla innych
  5. Restauracja zbudowała mini szklarnie dla gości, po to by zachować dystans. Przekonuje was do wyjścia?
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News