PiS jest niezatapialne? Po aferze Kuchcińskiego, mogą liczyć na samodzielną większość w Sejmie

PiS jest niezatapialne? Po aferze Kuchcińskiego, mogą liczyć na samodzielną większość w Sejmie Źródło: Flickr - Sejm RP

Sejm od dłuższego czasu pozostaje pod kontrolą polityków Prawa i Sprawiedliwości i nie zanosi się na to, by miało to ulec zmianie w najbliższym czasie. Być może nie zmieni tego nawet afera Kuchcińskiego.

Sejm od dawna jest kontrolowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku politycy partii rządzącej obsadzili wszystkie najważniejsze funkcje w państwie, bo ich zwycięstwo wyborcze zostało osiągnięte samodzielnie. Do zawiązania rządu nie była wówczas potrzebna żadna koalicja ze względu na wysokie poparcie.

Już teraz pojawiają się nowe sondaże, które dotyczą prognoz wyników wyborów do Sejmu odbywających się już w październiku tego roku. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości z pewnością mają powody do świętowania. Wygląda na to, że nawet afera związana z podróżami Marka Kuchcińskiego nie zmieni obecnych preferencji polskich wyborców.

Sejm pozostaje pod kontrolą PiS

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość zyskało 37,58% głosów, co sprawiło, że nieco ponad 51% mandatów przypadło właśnie posłom tej partii. Już wówczas wiedzieliśmy, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego osiągnęło wielki sukces. Wygląda jednak na to, że w tym roku może być jeszcze lepiej, co jest wielkim kłopotem opozycji.

Wedle najnowszego sondażu IBRiS PiS może uzyskać aż 41,2% głosów, co da mu jeszcze większą przewagę nad Koalicją Obywatelską. Jej wynik sondażowy wynosi 27%. Sejm zdobyłyby także koalicja lewicy (11,6%) i PSL-Kukiz'15 (6,5%). Pozostałe ugrupowania, między innymi Konfederacja, nie uzyskałyby mandatów poselskich, co mogłoby zostać uznane za zaskoczenie.

Sejm prawdopodobnie nie przejdzie wielkich zmian

Zanosi się więc na to, że Prawo i Sprawiedliwość zdoła dodatkowo powiększyć swoją władzę, co z pewnością ucieszy zwolenników tej partii. Opozycja organizowała wiele akcji, które miały dać jej większe poparcie, ujawniano kolejne afery, jednak najwyraźniej nie zmienia to preferencji wyborczych Polaków. Zanosi się na kolejny jesienny triumf PiS.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły rozdzierający krzyk obudził resztę wczasowiczów. 13-latek zetknął się z zagrożeniem, którego nie przewidział nikt
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektórzy twierdzili, że wobec zachowania Marka Kuchcińskiego PiS stracił bardzo dużo w oczach zwykłych Polaków, którzy odebrali to jako katastrofę wizerunkową, jednak wygląda na to, że nie miało to żadnego wpływu na potencjalne wyniki głosowania. Na oficjalne statystyki przyjdzie nam poczekać do 13 października, jednak wyborcy PiS mogą czuć optymizm.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Posunął się do strasznej rzeczy, żeby naciągać kobiety na pieniądze. Nie miały szans z jego oszustwami
  4. Dzieci konały w płomieniach, najmłodsze miało 8 miesięcy. Koszmarne wiadomości z zagranicy obiegły media
  5. W biały dzień skatował i brutalnie zgwałcił 8-latkę. Dzień wcześniej sąd zwolnił go do domu
  6. Finalistka "Tańca z gwiazdami" trafiła do szpitala. "To najgłupszy wypadek w moim życiu"

źrodło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News