Mają miliony, a żyją na nasz koszt. Najbogatsi posłowie w Sejmie

Mają miliony, a żyją na nasz koszt. Najbogatsi posłowie w Sejmie Źródło: fot. flickr.com/Sejm RP

Sejm w Polsce już nie jedno widział i bez wątpienia będzie świadkiem jeszcze wielu niecodziennych sytuacji. Teraz mediami wstrząsnęła lista posłów, których majątki wycenione są na miliony złotych, a mimo to pobierają uposażenie poselskie. Z pewnością wielu przeciętnych Polaków kwoty oraz nazwiska wprawią w osłupienie.

Sejm w tym roku mogą czekać poważne zmiany, jeżeli chodzi o rozkład sił między poszczególnymi partiami. Nastąpi to dopiero na jesień, a jak na razie mediami i opinią publiczną wstrząsnęła lista najbogatszych posłów w naszym kraju.

Ich majątki szacowane są na miliony złotych, a dane te zostały wzięte z tegorocznego oświadczenia majątkowego, jakie każdy poseł musiał przedstawić. Co ciekawe, wielu z nich, mimo że poza Sejmem mają lukratywne źródła dochodu, nadal korzysta z uposażenia poselskiego, które również do najmniejszych nie należy.

Sejm im płaci, a mają miliony

Już nie raz mogliśmy usłyszeć stwierdzenie, że do polityki nie idzie się po pieniądze, ale po to, aby służyć swojemu krajowi i dbać o jego rozwój. Patrząc jednak na takie zestawienia, bardzo trudno w to uwierzyć. Wszystko dlatego, że z oświadczeń majątkowych naszych posłów wynika, że ich fortuny niekiedy równe są wygranym w Lotto. W niektórych przypadkach mowa jest nawet o kilkunastu milionach złotych.

Nieliczni posłowie milionerzy nie pobierają uposażenia, ponieważ ich dochody w zupełności wystarczają na to, aby mogli spokojnie żyć i dodatkowo jeszcze powiększać swoje fortuny. Inni natomiast korzystają z możliwości finansowych, jakie daje im praca w Sejmie.

Przykładem posła z gigantycznym majątkiem, który nie pobiera uposażenia jest, chociażby Zbigniew Ajchler z PO, którego fortuna to aż 19 milionów złotych oraz Adam Cyrański z majątkiem wartym 24 miliony. Jednak w przypadku Marka Jakubiaka, który początkowo należał do Kukiz'15, a teraz dołączył do Konfederacji jest zupełnie inaczej. Jego majątek został wyliczony na około 63 miliony złotych, z których większość udziały w browarze, którego jest właścicielem, a mimo to poseł pobiera uposażenie, które jest opłacane z pieniędzy podatników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejny na tej niechlubnej liście jest Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej mogący się pochwalić majątkiem o wartości około 12 milionów, na który składają się nieruchomości, których jest właścicielem lub posiada w nich udziały.

Podium zamyka Leszek Gelemba z PiS, który posiada gigantyczne gospodarstwo rolne warte około 10 milionów, a cały jego majątek wyliczono na blisko 11 milionów złotych. Oczywiście lista jest o wiele, wiele dłuższa, jednak już te nazwiska pokazują, do kogo wędrują pieniądze podatników, którzy w większości nigdy nie zobaczą nawet takich kwot na oczy. 

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu