2000 plus dla posłów. Zwykli Polacy mogą pomarzyć o takich pieniądzach

2000 plus dla posłów. Zwykli Polacy mogą pomarzyć o takich pieniądzach Źródło: flickr/sejm_rp/

Sejm to prawdziwa żyła złota dla polityków? Ci, którzy teraz się do niego dostali, nieźle na tym zyskają. Informacje, jakie coraz szerzej obiegają polskie media, są zdumiewające i raczej nie każdemu się spodobają.

Sejm jest dla polskich polityków źródłem imponujących dochodów, które jak się okazuje, mogą jeszcze wzrosnąć. Zgodnie z przekazywanymi do sieci informacjami, wielu z nich może zyskać nawet 2000 złotych.

Sejm i emerytura to żyła złota. 2000 plus dla posłów? 

Na wstępie warto zaznaczyć, że parlamentarzyści należą do tzw. uprzywilejowanej grupy, bowiem by otrzymywać emeryturę, nie muszą wcale rezygnować z pracy, jak to wygląda w przypadku "przeciętnego Kowalskiego". Co więcej, comiesięczne dochody polityków potrafią niekiedy przyprawiać o niemały zawrót głowy, a kolejne informacje mogą zadziwić wiele osób. 

Jak podaje Fakt, emeryci, którzy w bieżącym roku dostali się do Sejmu, mogą sporo zyskać na możliwości przeliczenia swojego świadczenia. O co dokładnie chodzi? Od uposażenia poselskiego, które w chwili obecnej wynosi 8016,70 złotych miesięcznie, odprowadzana jest składka ZUS, a każdy polityk, podobnie jak wszyscy seniorzy, może wystąpić o przeliczenie świadczenia, co może nieść za sobą pokaźne zyski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Im polityk jest starszy, tym więcej może wpłynąć dodatkowo na jego konto. Dla przykładu, Jarosław Kaczyński, którego emerytura wynosi 6620 złotych, po przeliczeniu może otrzymać dodatkowo 111 złotych. Z kolei posłanka KO Iwona Śledzińska-Katarasinska, której świadczenie wynosi 7150 złotych miesięcznie, może zyskać 170 złotych, co w skali roku daje ponad 2000. Natomiast Antoni Macierewicz, który otrzymuje 3160 złotych emerytury, otrzymałby nieco więcej niż prezes PiS, a mianowicie 116 złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie

2. Roksana Węgiel przyćmiła Lewandowską. Zdjęcia 14-latki z Cristiano Ronaldo obiegają świat

Sumy rzeczywiście robią wrażenie, ale trudno jest określić, czy pozytywne. Większość Polaków może jedynie pomarzyć o takich sumach i w wielu przypadkach pozostaje im jedynie zadowolić się często niespełna tysiącem złotych emerytury. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie tylko prąd zdrożeje. W 2020 roku czeka nas FATALNA niespodzianka
  2. Ojciec polskiej piosenkarki zostawił ją, gdy była dzieckiem. Nigdy nie przyszedł na jej koncert
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

Źródło: fakt 

Następny artykuł