"Pili przez niemal całe posiedzenie Sejmu". Była posłanka mówi całą prawdę o alkoholu na Wiejskiej

"Pili przez niemal całe posiedzenie Sejmu". Była posłanka mówi całą prawdę o alkoholu na Wiejskiej Źródło: Flickr/Sejm RP

Sejm teoretycznie powinien kojarzyć się z powagą, bo w końcu to tam podejmowane są najważniejsze decyzje związane z przyszłością państwa. Była posłanka wspomina swój czas na Wiejskiej zupełnie inaczej. Zapamiętała głównie alkohol obecny na posiedzeniach.

Sejm kojarzy się byłej posłance głównie z alkoholowymi libacjami. W szczerym wyznaniu opowiedziała całą prawdę dotyczącą picia na posiedzeniach na Wiejskiej. Jej poselskie doświadczenia mogą zszokować wiele osób. 

Sejm oczami byłej posłanki 

Sejm i jego obrady według byłej posłanki bardzo różnią się od wyobrażenia przeciętnego Polaka. Iwona Guzowska, która między 2007 a 2015 rokiem należała do Platformy Obywatelskiej w szczerych słowach opowiedziała o tym, co w tych latach działo się podczas posiedzeń. 

Jej wspomnienia w dużej mierze koncentrują się na alkoholu spożywanym podczas obrad. Twierdzi, że niektórzy członkowie Sejmu pili niemal cały czas. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Libacje na Wiejskiej 

Iwona Guzowska zupełnie nie spodziewała się tego, co zobaczyła, gdy pierwszy raz zasiadła w Sejmie. Jak się okazuje, według byłej posłanki, część składu parlamentu walczy z uzależnieniem od alkoholu. Z jej wspomnień wynika, że często zdarzało się, że ktoś przychodził na obrady pijany albo spożywał alkohol w trakcie.

- Niektórzy pili alkohol praktycznie przez całe posiedzenie Sejmu. Było takich osób kilka, może kilkanaście. Obserwowaliśmy, jak się staczają po równi pochyłej - nie tylko zawodowo, bo to się wszystko kończyło dramatami również w ich życiu prywatnym. Na przykład rozwodami. Zastanawialiśmy się, jak pomóc. Ale z alkoholizmem jest tak, że tu się nie da nic zrobić za kogoś - szczerze wyznała Guzowska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. 4 osoby nie żyją, wiele jest rannych. Chwila nieuwagi zakończyła się tragedią w centralnej Polsce

W niektórych kręgach od dawna spekulowano, że na Wiejskiej dochodzi do libacji alkoholowych. Słowa byłej posłanki PO udowadniają, że picie podczas posiedzeń Sejmu było dla niektórych normą. Te słowa powinny bardzo zaniepokoić polskie społeczeństwo, w końcu to właśnie tam podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości naszego państwa. Być może obyczaje panujące w Sejmie zmieniły się od czasu odejścia Iwony Guzowskiej, a politycy bardziej odpowiedzialnie podchodzą do swojej pracy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historii
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie  

Źródło: Fakt 24 

 

Następny artykuł