Nagłe transfery w Sejmie. Posłowie Platformy i Nowoczesnej zmieniają partię

Nagłe transfery w Sejmie. Posłowie Platformy i Nowoczesnej zmieniają partię Źródło: .

Sejm ulegnie sporym zmianom przez to, jak teraz wyglądać będą poszczególne partie. Dowiedzieliśmy się, że parlamentarzyści należący do PO i Nowoczesnej zmienili swoje kluby partyjne. Niespodziewane transfery mogą wiele zmienić.

Sejm będzie musiał przygotować się na pewne zmiany i zmianę w organizacji pracy. Wszystko przez to, że część parlamentarzystów zdecydowała się na zmianę swoich klubów poselskich, w związku z czym trzeba było poczynić pewne kroki, by praca parlamentu była możliwa. Przeprowadzone zostały transfery polityczne, które dotyczą polityków należących do Platformy Obywatelskiej i do Nowoczesnej.

Co ciekawe, transfery te dotyczą jedynie składu opozycji. Jak się dowiedzieliśmy, posłowie opuścili swoje partie na rzecz innego ugrupowania, które również niedawno startowało w wyborach jako Koalicja Europejska. Teraz jednak postanowiono, że musi dojść do pewnych zmian, bowiem poglądy polityków nie zgadzały się z założeniami dwóch partii należących do największych ugrupowań w Polsce.

Sejm ulegnie pewnym zmianom

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że czworo posłów z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zmieni barwy i przeniesie się do Polskiego Stronnictwa Ludowego, które od jakiegoś czasu funkcjonuje pod zupełnie nową nazwą. Teraz jest to PSL-Koalicja Polska. Co ciekawe, oznacza to najprawdopodobniej, że ludowcy nie pójdą do najbliższych wyborów w koalicji z PO, odcinając się od partii Grzegorza Schetyny.

W PSL-KP zameldowali się Marek Biernacki, Joanna Fabisiak, Jacek Tomczak i Radosław Lubczyk. Z całej czwórki najbardziej znany jest pierwszy z wymienionych, bowiem w swojej karierze politycznej zajmował już stanowisko szefa MSWiA. Teraz przyjdzie mu działać na rzecz innej partii.

Sejm często spotyka się z transferami politycznymi

Transfery polityczne nie są żadną nowością w ostatnich latach. Sejm często przechodził pewne zmiany w związku z tym, że posłowie postanowili zmienić formację polityczną. Tym razem chodzi o kwestie światopoglądowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dowiedzieliśmy się, że chodzi o stosunek wyżej wymienionych polityków do kwestii aborcji. Mieli oni dość łączenia ich z poglądami partii, które są zdecydowanymi zwolennikami zalegalizowania aborcji, podczas gdy oni sami mieli zupełnie inne przemyślenia na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Córka Katarzyny Dowbor jest tak piękna, że wygląda jak anioł, który zstąpił na ziemię!
  4. Bachleda-Curuś to już przeszłość. Gortat przyłapany ze zjawiskową blondynką, co za petarda!
  5. O skandalu w Rossmannie mówi już cała Polska. Zdruzgotane dzieci wróciły do domu z płaczem, rodzice w szoku
  6. Letnia stylizacja Dominiki Gwit powala na kolana. Oczy wam wyjdą z orbit (Zdjęcia)
  7. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Siostra Godlewska nagrała hymn USA, teraz Polacy mogą zapomnieć o wizach

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News