Segregujecie śmieci? Nadaremno, prawda o wywozie śmieci może wkurzyć

Segregujecie śmieci? Nadaremno, prawda o wywozie śmieci może wkurzyć

Segregacja śmieci stała się w Polsce bardzo popularna. Liczne akcje przeprowadzane przez lata przekonały rodaków, że warto jest stawiać na dbanie o ekologię. Niestety, nawet pomimo naszych starań wszystkie działania są często ignorowane.

Segregacja śmieci na dobre została jednym z domowych obowiązków Polaków. Nic dziwnego więc, że często interesuje nas to, co dzieje się z odpadami po opuszczeniu naszego domu. Jak się okazuje, nie wygląda to tak, jak wyobraża sobie większość segregujących. O całej sprawie poinformował Super-Express, który próbuje uświadomić ludzi na temat obecnego stanu segregacji śmieci w Polsce. Nic dziwnego, bowiem zdecydowanie warto jest zająć się tym tematem i dopilnować tego, czy rzeczywiście troska o środowisko jest zachowana. Reportaż popularnej gazety pozwala stwierdzić, że sprawa wygląda dramatycznie. Wszystko przez zachowanie tych, którzy najbardziej powinni zadbać o to, co dzieje się z odpadami.

Segregacja śmieci nie przebiega prawidłowo

Jeden z reporterów był świadkiem nietypowego wydarzenia przy Placu Szembeka w Warszawie. Jak się okazało, jedna z ciężarówek zbierających śmieci podjechała do altany z odpadami, jednak zamiast zebrać śmieci z poszczególnych pojemników i posortować je, wrzuciła wszystko w jedno miejsce, nie przejmując się tym, czy powinny one zostać w jakikolwiek sposób porozmieszczane. Dziennikarze postanowili przyjrzeć się sprawie bliżej, jednak okazało się, że nawet właściciele spółki zajmującej się wywozem odpadów nie są zorientowani. - Niestety w wielu lokalizacjach w Warszawie, jakość selektywnej zbiórki, zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej jest niska, zaś odpady są źle przesortowane lub zanieczyszczone, np. w pojemniku na papier znajdują się odpady zmieszane, lub w pojemniku na szkło kartony - przyznał Leszek Zagórski, prezes firmy Lekaro, która odpowiada za zajmowanie się odpadami w okolicy.

Segregacja śmieci – co na to firma?

- Tego typu odpady jako zanieczyszczone nie mogą być odebrane selektywnie, gdyż zabrudziłyby cały transport zbieranego papieru lub szkła. Takie zanieczyszczone odpady odbierane są jako zmieszane, w dniu odbioru odpadów zmieszanych. Tego typu przypadki zgłaszane są do Ratusza wraz z dokumentacją zdjęciową - dodaje Zagórski. Nie wiadomo, czy sprawa zostanie ostatecznie zgłoszona przez reporterów lub właściciela firmy Lekaro. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wygląda więc na to, że nie każdy podchodzi do sprawy recyklingu z należytym szacunkiem. Nie wiemy, czy pracownicy firmy zostaną w najbliższym czasie ukarani, jednak słowa Leszka Zagórskiego pozwalają sądzić, że również on nie chciałby, by segregowanie śmieci wyglądało właśnie w ten sposób. Nie wiemy, czy firma Lekaro wyciągnie konsekwencje w tej sprawie wobec swoich pracowników, pozostaje nam być pozytywnej myśli i liczyć na to, że sprawa zostanie w najbliższym czasie rozwiązana i nie dojdzie już więcej do podobnego procederu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  4. Ile zarabia kasjer w Lidlu? Sieć dała właśnie duże podwyżki
  5. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Super-Express
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News