Ale im przyłożył! Znienawidzony przez PiS sędzia uderza w rząd

Ale im przyłożył! Znienawidzony przez PiS sędzia uderza w rząd Źródło: fot. youtube.com

Znany z krytykowania obecnej władzy sędzia Sądu Najwyższego, po raz kolejny zabrał głos. Stanisław Zabłocki mocno uderzył w rząd PiS i jego działania. Warto pamiętać, że kilka dni temu jego przyszłość w SN zawisła na włosku.

Reforma sądownictwa, którą już od wielu miesięcy zajmuje się rząd PiS, wzbudza ogromne emocje i poważny sprzeciw. Krzyk oburzonych nią organizacji opozycyjnych i partii zasiadających w Sejmie, zwróciły uwagę opinii międzynarodowej, co doprowadziło do podjęcia przez Unię Europejską korków w stronę ukarania Polski "za odstępowanie od zasad praworządności". Bezstronni w konflikcie między znawcami prawa a polskim rządem nie pozostają sami zainteresowani, czyli sędziowie Sądu Najwyższego. Jeden z nich w opublikowanym na stronie SN oświadczeniu mocno uderzył w autora całego zamieszania czyli rząd PiS. Stanisław Zabłocki odniósł się w nim do "wydarzeń ostatnich dni i niektórych publikacji prasowych".

Sędzia uderza w rząd PiS

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Zabłocki w tak dosadny sposób mówi o rządzie Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów. Już gdy Krajowa Rada Sądownictwa nie wystawiła mu pozytywnej oceny, stwierdził, że politycy obozu władzy specjalnie mówią o cytowanych przez siebie przepisach w sposób pozostawiający wiele do życzenia. - W moim przekonaniu I prezes Sądu Najwyższego nadal jest Małgorzata Gersdorf. Taka jest moja opinia prawna, bo tylko taka mnie interesuje. Cytowane przez polityków PiS przepisy są odczytywane błędnie, bo wybiórczo - mówił na antenie TVN24. Oświadczenie jest sprostowaniem dotyczącym kariery adwokackiej Zabłockiego, który za PRL w sądach bronił sądzonych za swoją opozycyjną działalność wykładowców i studentów. Odniósł się także do procesu, który sam nazwał najważniejszym w swoim życiu. Chodzi o proces rehabilitacyjny rotmistrza Witolda Pileckiego z początku lat 90. Kończąc swoje oświadczenie Zabłocki zaznaczył, że na jego sercu zawsze leżała prawda historyczna niezależnie od osób i czasu. Jest to oczywisty przytyk w stronę Prawa i Sprawiedliwości, który naprawdę ostro ostatnio krytykował właśnie za wybiórczość i mijanie się z prawdą oraz celowe działanie niezgodne z prawem. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
  1. Wszyscy dostaniemy po kieszeni! Ceny wystrzelą jak szalone
  2. Co za świństwo! Tadeusz Sznuk z rodziną byli przerażeni
  3. Jaka depilacja na lato? Sprawdziliśmy, co się sprawdza
  4. Twój pies przekrzywia tak głowę? To ciężka choroba!
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News