Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zbliżają się wielkimi krokami, a organizatorzy mają na głowie całą masę problemów. Największy z nich, to oczywiście zagrożenie terrorystyczne, ale nie tylko to spędza realizatorom ŚDM sen z powiek.

Okazuje się, że część osób, które przybędą do Krakowa z okazji Światowych Dni Młodzieży nie będzie miała gdzie spać. Skala problemu jest olbrzymia – chodzi o aż 50 tysięcy osób. Do rozpoczęcia ŚDM pozostał ledwie miesiąc, jak więc zamierzają to rozwiązać organizatorzy?

Według Ewy Korybut, rzeczniczki prasowej ŚDM, komitet organizujący zapewnił miejsca 300 tysiącom osób, jednak ciągle brakuje noclegów dla 50 tysięcy zarejestrowanych pielgrzymów, którzy zapłacili już za przyjazd. Rozwiązanie może wydawać się dość ryzykowne, Kościół liczy bowiem na… dobrą wolę mieszkańców Krakowa. Chętni na przyjęcie wiernych moą zapoznać się ze szczegółami na stronie krakow2016.com.

„Rodzina przyjmująca pielgrzymów powinna zagwarantować miejsce noclegowe (ok. 3m2 na osobę) oraz możliwość skorzystania z łazienki / toalety. Nie ma obowiązku zapewnienia wyżywienia (jednak jeśli będzie istniała taka możliwość, prosimy  o przygotowanie śniadań dla pielgrzymów, których będziecie Państwo gościć). […]

Liczba przyjmowanych pielgrzymów jest uzależniona od woli oraz indywidualnych możliwości danej rodziny. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o przyjęcie min. 2 pielgrzymów. Zachęcamy Państwa do przyjęcia jak największej liczby młodzieży, przybywającej na to wyjątkowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem! W ten sposób staniecie się Państwo współorganizatorami Światowych Dni Młodzieży.   […]” – czytamy na stronie.

Istnieje również ograniczona możliwość wyboru spośród mających przybyć pielgrzymów.

„W deklaracji można wskazać preferowaną płeć oraz narodowość pielgrzymów, których rodzina może przyjąć. Wybór dotyczący płci będzie wiążący dla organizatorów, ale wybór narodowości – jak podkreślono – ma charakter informacyjny i może nie zostać uwzględniony w trakcie przydziału pielgrzymów do rodzin”.

Co sądzicie o takim sposobie rozwiązania problemu z brakiem noclegów?

Dowiedz się więcej: „Allahu Akbar, Warszawa spłonie w świętym ogniu!” Zhakowano stronę Światowych Dni Młodzieży. 

źródło: natemat

...

Zobacz również