Niedawno informowaliśmy o tym, że internauci, którzy ściągnęli film „Wkręceni” mieli zostać pozbawieni swoich komputerów przez policję. Funkcjonariusze zaczynają teraz coraz bardziej interesować się ludźmi, którzy pobrali przez torrenty film „Drogówka”.

Polska policja już w zeszłym roku interesowała się tematem nielegalnie pobranego z sieci filmu „Drogówka”. Funkcjonariusze wzywali na przesłuchania ludzi, którzy pobrali za pomocą torrentów film Wojtka Smarzowskiego. Teraz ta akcja ma się znacznie zintensyfikować.

Polskie prawo uważa ściąganie materiałów t.j. filmy za pośrednictwem torrentów za naruszenie praw autorskich. Wszystko za sprawą tego, że używając ich do ściągnięcia danej treści, automatycznie sami ją rozpowszechniamy. Dlatego też, osoby, które posiłkowały się torrentami w celu zdobycia „Drogówki”, mogą dostać wezwanie na komisariat.

Podobne obawy mogą mieć też internauci, którzy film Wojtka Smarzowskiego obejrzeli na portalu Popcorn Time. Z kolei ci, którzy sprawili sobie seans na innej stronie, bądź ściągnęli film nie przez torrenty, mogą spać spokojnie.

Policja miała jak dotąd wzywać internautów, którzy używali torrentów do pobrania „Drogówki”, na przesłuchanie w charakterze świadka. Sytuacja może jednak przybrać obrót taki sam, jak w przypadku filmu „Wkręceni”, którego ściągnięcie z sieci owocowało utratą sprzętu, na który produkcję tę pobrano.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: naekranie.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również