Policja & Drogówka
źródło: wikimedia.org/Polska Zielona Sieć, plakat promujący film "Drogówka"
Wiadomości Pikio - 8 Listopada 2016

Ściągnąłeś ten film? Policja może wezwać cię na komisariat

Niedawno informowaliśmy o tym, że internauci, którzy ściągnęli film "Wkręceni" mieli zostać pozbawieni swoich komputerów przez policję. Funkcjonariusze zaczynają teraz coraz bardziej interesować się ludźmi, którzy pobrali przez torrenty film "Drogówka".

Polska policja już w zeszłym roku interesowała się tematem nielegalnie pobranego z sieci filmu "Drogówka". Funkcjonariusze wzywali na przesłuchania ludzi, którzy pobrali za pomocą torrentów film Wojtka Smarzowskiego. Teraz ta akcja ma się znacznie zintensyfikować.

Polskie prawo uważa ściąganie materiałów t.j. filmy za pośrednictwem torrentów za naruszenie praw autorskich. Wszystko za sprawą tego, że używając ich do ściągnięcia danej treści, automatycznie sami ją rozpowszechniamy. Dlatego też, osoby, które posiłkowały się torrentami w celu zdobycia "Drogówki", mogą dostać wezwanie na komisariat.

Podobne obawy mogą mieć też internauci, którzy film Wojtka Smarzowskiego obejrzeli na portalu Popcorn Time. Z kolei ci, którzy sprawili sobie seans na innej stronie, bądź ściągnęli film nie przez torrenty, mogą spać spokojnie.

Policja miała jak dotąd wzywać internautów, którzy używali torrentów do pobrania "Drogówki", na przesłuchanie w charakterze świadka. Sytuacja może jednak przybrać obrót taki sam, jak w przypadku filmu "Wkręceni", którego ściągnięcie z sieci owocowało utratą sprzętu, na który produkcję tę pobrano.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: naekranie.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News