Kolejne schronisko pod wodą! Straty są ogromne, zwierzaki mogą nie mieć co jeść

Kolejne schronisko pod wodą! Straty są ogromne, zwierzaki mogą nie mieć co jeść Źródło: screen tvn24.pl

Schronisko, a dokładniej przytulisko na Opolszczyźnie, znalazło się pod wodą. Niestety w wyniku tragedii przepadły zapasy karmy dla zwierzaków. Wolontariusze proszą o pomoc.

Schronisko w Głubczycach na Opolszczyźnie stało się jednym z miejscem, gdzie ulewne deszcze zebrały swoje największe żniwo. Teren, na którym teraz przebywają zwierzaki, które nie miały tyle szczęścia w życiu i zostały porzucone, lub są zwyczajnie bezpańskie, początkowo wcale tak nie wyglądał. Wcześniej było tam zaledwie kilka budynków po dawnej bazie transmisyjnej.

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt otrzymało ten teren od gminy, jednak trzeba było w niego wnieść całą masę pracy. Jednak pojawił się pewien problem, ponieważ ośrodek funkcjonuje jako przytulisko, które w przeciwieństwie do tradycyjnych schronisk nie otrzymuje funduszy od państwa. Mimo wszystko dzięki całej masie chęci i ogromu ciężkiej pracy cel został osiągnięty, ale teraz przez ulewy, które przeszły nad tym terenem wolontariusze znowu muszą prosić o pomoc.

Schronisko zostało zalane

Gwałtowne ulewy, które przeszły w środę nad Opolszczyzną doprowadziły do tego, że schronisko zostało zalane. Problem stanowiły miejscowe odpływy, jak i woda przelewająca się z pobliskich pól doprowadziły do tego, że zarówno kojce, jak i hala główna, a także magazynek z karmą został zalany.

- Nasze spełnione marzenie, azyl dla pokrzywdzonych zwierząt, w którym doświadczone przez los oczekują nowego domu, nowego życia, z minuty na minutę pogrążało się w strugach wody spływającej z pól. Z każdej strony. Nie było dokąd uciekać. Woda wlewała się dosłownie zewsząd - czytamy na profilu facebookowym Opolskiego Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na szczęście zwierzęta nie ucierpiały, jednak woda i tak wyrządziła całą masę zniszczeń. Cała posesja została przykryta mułem, a zapasy karmy, żwirku do kuwet i siana do bud nie nadają się już do niczego. Z tego też względu została uruchomiona specjalna zbiórka, której cel został wyznaczony na kwotę 3 tysięcy złotych, a na ten moment udało się zebrać prawie 5 tysięcy.

Dodatkowo w pracę nad odrestaurowaniem schroniska zostali zaangażowani więźniowie z pobliskiego zakładu karnego, którzy ciężko pracują, aby przytulisko wróciło do poprzedniej formy. Wciąż jednak brakuje karmy oraz żwirku do kuwet, dlatego wolontariusze nadal proszą o pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Natalia Kukulska po latach zdradziła coś niesamowitego o Zbigniewie Wodeckim. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Dramat Poli Raksy. Legendarna aktorka w bardzo GORZKICH słowach podsumowała swoją karierę. Będziecie płakać
  3. Bachleda-Curuś wystąpiła w serialu bez ubrań. Gorące zdjęcia rozgrzeją was do czerwoności (FOTO)
  4. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  5. W najbliższych miesiącach Polacy powinni szczególnie uważać na swoje dzieci. TVP informuje o porażającej śmierci 13-latka
  6. RCB wysyła Polakom SMSy z pilnym ostrzeżeniem. Wg TVN sytuacja już dawno nie była aż tak poważna

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News