Benedykt XVI na skraju wyczerpania. Porażające zdjęcia wstrząsnęły całym światem

Benedykt XVI na skraju wyczerpania. Porażające zdjęcia wstrząsnęły całym światem

Miliony katolików na całym świecie niezmiennie martwią się o stan zdrowia papieża emeryta, Benedykta XVI. 90-letni duchowny, który przez lata pełnił funkcję biskupa Rzymu, zrezygnował ze swych godności z powodu zmęczenia oraz stanu zdrowia. Staje się on bowiem niestety coraz słabszy. Udowadniają to także najnowsze zdjęcia kapłana, opublikowane jakiś czas temu na Facebooku.

Benedykt XVI, mimo przejścia na emeryturę, wciąż uwielbiany jest przez wszystkich wiernych. Z ogromną ciekawością wyczekują oni kolejnych informacji dotyczących tego, jak czuje się duchowny oraz w jakim jest obecnie nastroju. ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające informacje o papieżu Franciszku. „Umrze przed Bożym Narodzeniem"

Schorowany Benedykt XVI sfotografowany

Najnowsze fotografie papieża, które obiegły właśnie internet, wskazywać mogą bezpośrednio na jego ciągłe podupadanie na zdrowiu. Benedykt staje się coraz szczuplejszy, z trudnością się schyla. Widać, że ma już naprawdę niewiele sił. Jednocześnie pozostaje ewidentnie w bardzo dobrej formie psychicznej oraz doskonałym nastroju. Zobaczyć go możemy bowiem bawiącego się z kilkoma małymi kotami, które prawdopodobnie zamieszkały w jego ogrodzie. Benedykt chętnie spędza z nimi czas, pozując do kolejnych zdjęć. ZOBACZ TAKŻE: REWOLUCJA! Katolicy w szoku, Papież wydał zgodę na…

Papież niczym święty Franciszek

- Jego Świątobliwość Benedykt jest prawdziwym papieżem, nawet koty to wiedzą! - czytamy w opisie jednej z fotografii udostępnionych na portalu społecznościowym. Pamiętają o tym oczywiście także katoliccy wierni, którzy niezmiennie zaznaczają, że modlą się o dobre zdrowie i samopoczucie duchownego. Życzą mu wciąż jeszcze wielu lat emerytury, aby mógł się nacieszyć spokojem po pełnieniu naprawdę trudnej, burzliwej funkcji głowy Stolicy Apostolskiej.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News