Wyglądają, jak zwykłe schody. Ale kiedy podpływa do nich woda dzieją się spektakularne rzeczy

Wyglądają, jak zwykłe schody. Ale kiedy podpływa do nich woda dzieją się spektakularne rzeczy Źródło: youtube.com/Fernando Ayuso

Schody wyglądają na zwyczajną, nie różnicą się dużo od nabrzeżnych instalacji rzeczą. Przebywający na plaży doznają jednak szoku, kiedy znajdą się na budowli i posłuchają oraz zobaczą, jaki sekret ona skrywa. Trzeba przyznać, że dzieją się tam wprost spektakularne rzeczy.

Schody z miejscowości Zadar są słynne na całą Chorwację. Wiele osób może się zastanawiać, czemu betonowa instalacja jest aż tak popularnym miejscem wśród turystów i mieszkańców nadmorskiej miejscowości. Okazuje się jednak, że budowla skrywa wielką tajemnicę w postaci niesamowitych instalacji, które są w niej zainstalowane. Nagranie z YouTube'a pokazuje pełną krasę niesamowitego projektu architektonicznego, zaprojektowanego przez Nikolę Basica.

Schody najpopularniejszym miejscem spotkań w Zadarze. Wszystko przez niesamowitą instalację

Schody, a tak naprawdę "morskie organy" są specjalnie zaprojektowaną budowlą, która dzięki swoim specjalnym właściwością przyciąga wzrok każdego turysty, który obrał sobie za cel podróży słoneczną Chorwację. W trakcie przebywania na schodach możemy poczuć odgłosy i wiatr unoszący się spod wody, a wszystko dzięki specjalnym odwiertom w podstawie budowli.

Prawdziwie niesamowite wrażenie robi to na ludziach, którzy nigdy nie słyszeli o właściwościach schodów i mogą dzięki nim poczuć "muzykę" graną przez naturę. Projekt Nikoli Basica znalazł się na YouTubie, gdzie jeden z internautów pokazał, jak działają ów schody i jak bardzo są niezwykłe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawdziwe cuda dzieją się dopiero w nocy

Gdy prażące słońce przestaje palić, ludzie nadal zasiadają na schodach, gdyż zawsze są raczeni niesamowitą wizualizacją świetlną, która współgra z "muzyką" graną przez wodę, wiatr i instalację. Trzeba przyznać, że instalacja Besica w Zadarze szybko zyskała sobie wielu miłośników, którzy dzięki "organom morza" mogą doświadczyć potęgi morskiego żywiołu w wymiarze, który nigdy im się nawet nie śnił. Wystarczy tylko spojrzeć na jeden z filmów na YouTubie, aby samemu odczuć, o jak niezwykłej budowli mówimy. Jest to bez wątpienia obowiązkowy przystanek każdego turysty.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: YouTube

Następny artykuł