Joanna Scheuring-Wielgus przekonuje, że w Polsce w lawinowym tempie rośnie mowa nienawiści, która dotyka nie tylko uchodźców i przeciwników politycznych prawicy, ale również kobiety. Posłanka .Nowoczesnej proponuje, by rozdawać nagrody „Szowinista Roku”. 

Scheuring-Wielgus oburza się na reakcję tej części prawicy, która w bardzo ostrych słowach opisywała udział kobiet w Czarnym Proteście. Na celowniku posłanki pojawił się między innymi publicysta Rafał Ziemkiewicz, który obraził Annę Dryjańską.

– Jest też wersja ekstremalna, w której przodują prawicowi publicyści. Wspomnę tu tylko Rafała Ziemkiewicza, Tomasza Terlikowskiego, Cezarego Gmyza czy Jana Pospieszalskiego. Ci przynajmniej są szczerzy i walą bez ogródek prosto w oczy, że Anna Dryjańska jest zdeformowana, i że szkoda, że „Czarny protest” nie wygląda jak zlot rozerotyzowanych fotomodelek – pisze Scheuring-Wielgus.

Posłanka irytuje się, że codziennie otrzymuje wiadomości, w których ma być nazywana „szmatą i k*rwą”. Inne parlamentarzystki .Nowoczesnej również mają borykać się z podobnymi problemami.

– Cebulowy macho nie przebiera w słowach. Na szczęście polscy mężczyźni to nie tylko cebulowi macho, którzy agresją próbują stłumić własne kompleksy – dodaje w tekście opublikowanym na portalu naTemat.pl.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również