Źle się czujemy w Sejmie, w Warszawie, kiedy twarzami PiS-u, polityki PiS, jeszcze tej najtrudniejszej, najbardziej radykalnej, najbardziej gwałtownej, czyli walczącej z ładem konstytucyjnym, z niezawisłością Trybunału Konstytucyjnego, z praworządnością, z porządkiem prawnym jest ktoś taki jak Stanisław Piotrowicz.

Były prokurator stanu wojennego, osoba która dzisiaj jest twarzą i najbliższym współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, w wtedy, w tych mrocznych dniach stanu wojennego, oskarżająca ludzi opozycji. Bardzo wyraźnie widać też, że Jarosławowi Kaczyńskiemu ta osoba, jej historia, ponura historia Stanisława Piotrowicza, nie przeszkadza

Trudno sobie wyobrazić, że taka osoba, ze świadectwem moralności wystawionym przez egzekutywę i PZPR stanu wojennego, dzisiaj ma czelność mówić o demokracji, ma czelność mówić, że przywraca ład konstytucyjny. Ma czelność walki z demokratycznym praworządnym państwem. To wstyd.

Sugerowałbym, żeby nie próbował zagłuszyć swojego sumienia bijąc w pulpit, zagłuszając głosy posła (PO Krzysztofa) Brejzy, który pokazywał podpis pod aktem oskarżenia, ale żeby potrafił zachować się normalnie w tej sytuacji i żeby, tak jak my wszyscy, zażądał złożenia mandatu przez prokuratora, obecnie posła, Stanisława Piotrowicza.

Zwróciłem się do ludzi Platformy Obywatelskiej, aby uczestniczyli w obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w całym kraju. Żeby być ze sobą w tym dniu, żeby pokazać, że można przeżywać to święto pamiętając o tej trudnej historii, ale jednocześnie budując dzisiaj wspólnotę, która powinna być i musi być odpowiedzią na zło tamtych dni

...

Zobacz również