Jak twierdzi Grzegorz Schetyna, Donald Trump dotąd jeszcze nie przyjechał do Polski z jednego prostego powodu. Powodem tego mają być reformy, które zamierza przeprowadzić partia rządząca. Na wieść o tych słowach politycy PiS wybuchnęli śmiechem.

Schetyna oświadczył, że Donald Trump nie przybył dotąd do Polski z jednego prostego powodu – reforma sądownictwa jest niedopuszczalna dla polityków Zachodu i jego nieobecność to jawny sprzeciw wobec nich. Pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który spotkał się z ogromnym protestem opozycji, środowisk sędziowskich, a także RPO, ma szokować nawet Donalda Trumpa.

Schetyna podaje, że dowodem na to jest zachowanie PiS, które w ostatni czwartek postanowiło nie głosować nad projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. W momencie, kiedy PiS jest już pewne, że 6 lipca do Polski przyleci Donald Trump, ma nie ruszać kontrowersyjnej ustawy.

– Wydaje mi się, że nie są przygotowani do takiej solidarnej obrony tego fatalnego pomysłu, myślę, że na tę decyzję ma wpływ przygotowanie Polski, polskiego rządu do wizyty Donalda Trumpa, politykom PiS bardzo zależy, żeby przyleciał na te kilka godzin na początku lipca. Wydaje mi się, że to może mieć wpływ – ocenia Schetyna.

Na wieść o słowach Schetyny, politycy PiS jedynie się roześmiali. Jak tłumaczą, Donald Trump i żaden z polityków Zachodu dotąd nie zagroził PiS, że nie przyjedzie do Polski, bo partia rządząca reformuje sądownictwo. Czwartkowe głosowanie nad projektem odwołali natomiast ze względu na to, że projekt musi zostać jeszcze poprawiony.

...

Zobacz również