Jak informują media, nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, postanowił odmienić wizerunek swojej formacji m.in. poprzez wyeliminowanie z życia publicznego osób, które jego zdaniem najbardziej szkodą partii. 

Wśród polityków byłego obozu rządzącego, którzy dostali odgórny zakaz pojawiania się w mediach są m.in. Jacek Protasiewicz, Adam Szejnfeld, Iwona Śledzińska-Katarasińska oraz Stefan Niesiołowski.

 – Do Schetyny doszły słuchy, że powinniśmy ograniczyć występy medialne kilku osób, bo pogarszają wizerunek partii. Wśród nich znaleźli się Niesiołowski, Protasiewicz, Śledzińska-Katarasińska i Szejnfeld. Kiedyś niemal nie wychodzili z telewizji. Schetyna zastąpił ich Neumannem, Budką, Trzaskowskim, Halickim i Kierwińskim – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „WPROST” anonimowy informator z Platformy Obywatelskiej.

Spośród polityków Platformy, którzy dostali zakaz występów w mediach, Stefan Niesiołowski cieszył się największą niechęcią polskich internautów a także wyborców pozostałych partii jak i również wyborców samej PO. Niesiołowski był często odbierany jako awanturnik, którego zadaniem jest jedynie obrażać swoich politycznych przeciwników. Bardzo często był porównywany do równie kontrowersyjnej poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krystyny Pawłowicz.

To już kolejny krok jaki podjął nowy lider Platformy po przejęciu władzy w swojej formacji. Wcześniej wymienił cały skład zarządu partii, usuwając osoby kojarzące się z politycznymi skandalami stosunkowo młodymi politykami i nie wplątanymi w żadne afery tj. były minister sprawiedliwości, Borys Budka.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: wprost

Zobacz również