Schetyna w szoku. Ten film nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego (VIDEO)

Schetyna w szoku. Ten film nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego (VIDEO)

Od odejścia Donalda Tuska Platforma Obywatelska pogrążona jest w głębokim kryzysie. Stery w partii przejął Grzegorz Schetyna, jednak nie wszystkim spodobał się kierunek, który obrał. 

Kilka tygodni temu PAP poinformowała o wypowiedziach anonimowych członków PO, którzy byli zawiedzeni postawą Schetyny. Ich nazwiska to: Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska, Kinga Gajewska-Płochocka, Cezary Tomczyk oraz Rafała Trzaskowski.

 Posłowie mieli żal do Schetyny m. in. za jego działania ws. sejmowego protestu. Uważali, że kryzys należało zakończyć inaczej – bardziej wyraziście i „z przytupem”.

– Zabrakło mi bardziej wyraźnego stanowiska Grzegorza, a przede wszystkim tego, by wyszedł do ludzi stojących przed Sejmem i podziękował im za wsparcie i wytrwałość – tłumaczyła PAP jedna z posłanek.

Wkrótce potem członkowie PO, którym nie podobały się rządy wodza zostali uświadomieni, że własne zdanie nie jest mile widziane i odpuścili. Opierał się jedynie Sławomir Nitras, którego spotkał wewnątrzpartyjny lincz.

Teraz na jaw wyszło nagranie, które potwierdza medialne domysły o tym, że Schetyna rządzi twardą ręką i stłumił bunt w zarodku. Video pochodzi sprzed programu "W tyle wizji" i, jak tłumaczy współprowadząca Magdalena Ogórek, nigdy nie miało ujrzeć światła dziennego.

Młodzi działacze PO są oburzeni, że ich lider ma taki stosunek.

– Jak tam, młode wilki uspokojone? – spytał Schetynę dziennikarz. – Taaaaaaa – odparł z lekceważącym uśmiechem. – Już nie skaczą? – Nieeee, luzik. – Kły stępione? –Stępione.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News