Rządowi chodzi o to, żeby móc powiedzieć polakom, że spełniają obietnice wyborcze. Już dziś widzę klip premier Beaty Szydło na tle choinki,  w którym mówi, że wygrali dla Polaków i będą realizować obietnice wyborcze. To nie jest prawda.

Walczymy dzisiaj w senacie. Będziemy przypominać obietnicę. Będziemy składać poprawkę o ośmiu tysiącach. Będziemy przypominać co mówili.

To jest cała prawda. To nie tylko państwo chaosu, ale to jest państwo kłamstwa. To jest rząd kłamstwa. Mówił jedno, a robił drugie i uważa, że na tym polega polityka. Na tym nie polega polityka, na tym polega zła polityka, żeby oszukiwać ludzi w taki sposób.

Oczywiście można raz tak wygrać wybory, albo tak na prawdę dwa razy, pierwszy i ostatni. Jestem przekonany, że to jest właśnie udziałem polityki PiS.

Widzę dzisiejsze skracanie głosów, ograniczanie przerw, pracę w nocy. Drukowanie tego na jutro, żebyśmy mogli zagłosować w sejmie. I prezydent Duda, który jest głową państwa, zostanie wezwany do tego, żeby to natychmiast podpisać. Słyszę go jak mówi, że to jest dla Polaków, że to jest też jego obietnica wyborcza i zrobi wszystko, żeby ją realizować.

To jest pełna kompromitacja. Za takie spektakle płaci się cenę w czasie wyborów. Jestem pewien, że PiS za to zapłaci. 

 

Zobacz również