Grzegorz Schetyna, stojący na czele Platformy Obywatelskiej, stwierdził, że władza Prawa i Sprawiedliwości jest efektem „oszustwa wyborczego”. Ostrzegł też obecną władzę, że gabinet cieni PO będzie deptać jej po piętach i rozliczać z kolejnych obietnic i „braku wyobraźni”.

Podczas konferencji prasowej PO, która odbyła się w Sejmie w środę po południu, lider byłej partii rządzącej, Grzegorz Schetyna oświadczył, że partia Kaczyńskiego zdobyła władzę przez „oszustwo wyborcze”. W oszukiwanie podczas wyborów miał być zamieszany także prezydent Andrzej Duda.

 – Miniony rok rządów PiS był konsekwencją oszustwa wyborczego, którego dopuścił się PiS w kampanii wyborczej. Niestety nie był od tego także wolny kandydat na prezydenta, Andrzej Duda – oświadczył Schetyna.

Rok rządów PiS, który minął w połowie listopada, Schetyna określił jako „kłamliwy”. Stwierdził, że rząd Szydło notorycznie „wprowadzał w błąd” i w ten sposób „wszyscy Polacy są dzisiaj zakładnikami obietnic i decyzji PiS”. Schetyna ostrzegł też, że Polacy będą zmuszeni zapłacić z własnych kieszeni za „nieodpowiedzialne decyzje dotyczące finansów publicznych”.

Lider Platformy zapowiedział, że ma na takie karygodne działania PiS odpowiedź. Gabinet cieni sformowany przez polityków jego partii będzie patrzył bowiem na ręce rządu i demaskował kolejne działania i „brak wyobraźni”, które negatywnie wpływają na polską gospodarkę.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: polsatnews.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również