Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w jednym z ostatnich wywiadów zapowiedział, że jego partia kończy z „lewicowymi eksperymentami” i powróci do konserwatywno-liberalnych korzeni. 

W ostatnim wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”, Grzegorz Schetyna ujawnił m.in. jakie ma plany w kontekście przyszłości swojej formacji, która aktualnie przeżywa poważny kryzys niemal na każdej płaszczyźnie. Jak zapowiedział, Platforma Obywatelska będzie powoli wracać do swoich korzeni.

 – Jestem zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy. Chcę powrotu do źródeł Platformy, czyli jej liberalno-konserwatywnego charakteru. Chcę też, by była w swoim przekazie chadecka – oświadczył Schetyna.

Jak również zapowiedział, jego formacja kończy z „lewicowymi eksperymentami”, ponieważ te ideologiczne jak aborcja czy związki partnerskie nie zyskują na poparciu społeczeństwa, a socjalne zagarnął obecny obóz władzy dzięki m.in. 500 plus.

 – Koniec z lewicowymi eksperymentami, bo lewicowy elektorat socjalny, w związku z „500+”, zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem, środowiska LGBT. W obecnej formule lewicy nie ma i nie będzie. Jej elektorat po części już jest w PiS, po części będzie u nas ze względu na naszą antypisowskość, a po części wyląduje w tych podmiotach skrajnych – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” Schetyna.

 – Dzisiaj wyraźnie widać, że Europa idzie na prawo. W wyniku różnych czynników. Społeczeństwa europejskie będą szukać konserwatywnego modelu politycznego. I gdy będzie to oparte na chrześcijaństwie, to właśnie taki model może być przyszłością kilku najbliższych dekad – dodaje podkreślając, że właśnie w stronę chadecji będzie zmierzała jego partia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: do rzeczy

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.