Nowy lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przekonuje, że formacja będzie bronić szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego oraz Bogdana Klicha przed postawieniem ich przed Trybunałem Stanu.

– Oczywiste, że będziemy bronić wszystkich, którzy są niewinni i będą elementem ataku politycznego PiS. Nie pozwolimy na polityczną dintojrę, na to, żeby PiS łamiąc prawo oskarżał ludzi PO, czy jakichkolwiek innych – mówił Schetyna w RMF FM.

Przewodniczący PO skrytykował również działania PiS w sprawie projektu 500 złotych na dziecko. Twierdzi, że partia Jarosława Kaczyńskiego oszukała wyborców.

– Dziś PiS wycofuje się rakiem z 500 złotych na każde dziecko. Obiecali i wygrali wybory. Chcemy im pokazać: oszukaliście – dodał.

Schetyna odniósł się również do pomysłu Platformy Obywatelskiej, by wypłacać 500 złotych na każde dziecko.

– Chcemy pomóc PiS-owi zorganizować ich obietnicę wyborczą i tyle. Nasz pomysł jest przyzwoity i sprawiedliwy i poradzimy sobie z nim. Mówimy ‘sprawdzam’ jako partia odpowiedzialna i chcemy wpisać się z logiką policzenia pieniędzy i wydania ich z głową. W odmęcie nieodpowiedzialności i kłamstwa trzeba szukać elementu trzeźwego spojrzenia – komentował.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: RMF FM

Zobacz również