Kolejni liderzy partyjni komentują odbywający się w Sejmie audyt rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Lider PO, Grzegorz Schetyna nazwał kiepskim spektaklem ministrów obecnego rządu. 

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu obydwa się tzw. audyt 8 lat rządów Platformy i PSL. Szefowie wszystkich resortów rządu PiS przedstawiają raporty dotyczące tego co napotkali po przejęciu władzy od swoich poprzedników.

Ten audyt to nerwowa reakcja PiS-u na to, co zdarzyło się w sobotę. Ten spektakl jest kiepski, aktorzy nie radzą sobie z rolą. Liczby i obrazy, które widzimy, są nieprawdziwe. Jeśli mamy mówić o rządach PO, to trzeba zacząć od mówienia o 450 mld złotych, które sprowadziliśmy na zgarniacze inwestycje – powiedział na konferencji prasowej Schetyna.

Jak przekonuje szef Platformy, jeśli ktoś nie jest w stanie powiedzieć choć jednego dobrego słowa o tym, co zdarzyło się przez ostatnie osiem lat, to nie rozumie, czym jest polska racja stanu i polski patriotyzm.

Schetyna oświadczył również, że audyt jest „atakiem na Polskę i polski rząd”, dlatego jego formacja nie będzie się odnosić do konkretnych zarzutów.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński: Ilość rzeczy złych za rządów PO była gigantyczna

ZOBACZ TAKŻE – Kopacz: Audyt rządów PO-PSL to nieudolna próba zakłamania

ZOBACZ TAKŻE – Sejm: Kilkumetrowa lista roszczeń wobec rządów PO-PSL (video)

ZOBACZ TAKŻE – Gorąco w Sejmie. Premier Szydło: Przez rządy PO Polacy stracili 340 mld zł

bh, źródło: tvn24

...

Zobacz również