Jacek Sasin już wie dlaczego poseł PiS Piotr Pyzik pokazał na sali Sejmu środkowy palec. Były kandydat na prezydenta Warszawy szuka winnych poza Sejmem. 

– Od czasu kiedy jestem posłem, obserwuję konsekwentne schodzenie na manowce obyczajów parlamentarnych. W mojej opinii jest to spuścizna poprzednich dwóch kadencji, kiedy ówczesna koalicja PO-PSL traktowała opozycję w taki sposób, w jaki nigdy wcześniej żadne inne siły polityczne nie były traktowane. Mieliśmy do czynienia z lekceważeniem, chamstwem i arogancją – mówi Sasin.

Jednakże, według posła, winą za pokazanie środkowego palca w Sejmie należy obarczyć przede wszystkim Janusza Palikota, który już parlamentarzystą nie jest.

– To Palikot był czynnikiem, który doprowadził do schamienia obyczajów parlamentarnych. Pragnę zwrócić uwagę, że w czasie prac nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, kiedy doszło do wyżej wspomnianego incydentu z udziałem posła Pyzika, mieliśmy do czynienia z niesamowitym popisem niewybrednych ataków opozycji – dodał.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...