Jacek Sasin, były kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, wystąpił na antenie TVN24 z Barbarą Nowicką z Twojego Ruchu. Podczas programu stwierdził, że ta jako polityk musi słuchać głosu Kościoła.

– Głos episkopatu jest ważny. Jak pani zostanie posłem, to dla pani ten głos powinien być ważny. Do Kościoła katolickiego w Polsce przyznaje się zdecydowana większość Polaków. I pani musi słuchać tego głosu, czy pani się to podoba czy nie – powiedział polityk PiS do Barbary Nowackiej.

Sasin odnosił się do wypowiedzi arcybiskupa Depo, który powiedział, że nie można rozdzielić spraw Kościoła od spraw narodu i państwa. Środowiska antyklerykalne uznały wypowiedź za oburzającą. Innego zdania jest Jacek Sasin z PiS.

– Ta wypowiedź mnie nie razi, ponieważ nie oczekuję i nikt nie powinien oczekiwać, że Kościół katolicki odejdzie od swoich zasad, dogmatów i fundamentów, i będzie mówił to, czego oczekuje mainstream albo ludzie, którzy gdzieś tam przyznają się werbalnie do Kościoła, a inaczej postępują” – mówił Sasin w programie „Ława polityków”.

„Jak chcecie oddzielać państwo od nauki Kościoła? Całe prawo od wieków tworzone jest w oparciu o pewien system moralny, który wynika z nauki Kościoła: nie zabijaj, nie kradnij… Systemy, które tworzyły prawo w oderwaniu od dekalogu, to system sowiecki, to system Hitlera w Niemczech, one się skończyły” – dodał polityk PiS.

 

...

Zobacz również