Dramat Mateusza. Zgwałciła go upośledzona sąsiadka, teraz musi płacić alimenty

Dramat Mateusza. Zgwałciła go upośledzona sąsiadka, teraz musi płacić alimenty Źródło: Wikipedia Commons/Cezary p

Sąsiedzi byli przerażeni, gdy dowiedzieli się o tym, przez co przechodził mieszkaniec ich osiedla. Mateusz był gwałcony przez starszą od siebie o 10 lat kobietę. Teraz musi płacić jej alimenty na dziecko, które urodziła. Tę bulwersującą sprawę nagłośniły media.

Sąsiedzi nie mogą uwierzyć, że Mateusz, młody i spokojny mieszkaniec osiedla, przeżywał przez lata straszny horror. Piekło, jakie doświadczył, zgotowała mu 10 lat starsza od niego kobieta. Zaczęła go gwałcić, gdy był bardzo mały. Teraz Mateusz musi płacić jej alimenty na dziecko. Chłopak próbował dwukrotnie popełnić samobójstwo.

Sąsiedzi o tym nie wiedzieli. Mateusz przez lata przeżywał piekło. Był gwałcony

Materiał pojawił się po raz pierwszy w programie "Interwencja" i został nagłośniony przez stację Polsat. Reporter Jan Kasia postanowił porozmawiać z poszkodowanym Mateuszem Śliwą, który dzisiaj z wielkim bólem opowiada o czasach, gdy niemal codziennie przeżywał prawdziwy horror. Dzisiaj Mateusz ma 29-lat. Przestał być gwałcony przez sąsiadkę dopiero, gdy miał lat 16. Wcześniej przychodziła do jego domu i zmuszała chłopaka do seksu, a także molestowała jego znajomych.

- Ta kobieta pod różnymi pretekstami próbowała nas zwabiać do siebie. Np. dała nam papierosy, a potem nas np. szantażowała. (...) Ona zaspokajała swoje potrzeby seksualne - wyznał Mateusz Śliwa w rozmowie z reporterem "Interwencji".

Przez okres wielu lat był gwałcony nawet "kilkaset razy". Później kobieta, która zdaniem chłopaka cierpiała na niepełnosprawność umysłową, zaszła w ciążę. Następnie urodziła dziecko i chciała dowiedzieć się, kto jest jego ojcem. Wątpliwości wynikały z tego, że współżyła z wieloma chłopakami.

- (...) To mogło być moje, mogło być Rafała, mogło być Darka. Pewnego dnia zadzwoniła (...) i oficjalnie powiedziała, że to jest mój syn i ona będzie żądać alimentów - stwierdził zdruzgotany Mateusz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie chcieli tak dłużej żyć. Złożyli zeznania na komendzie

W tym momencie Mateusz postanowił razem z kolegami złożyć wyjaśnienia w prokuraturze. Opowiedzieli policji o gwałtach, a także o molestowaniu, którego dopuściła się wobec nich Barbara S. Sąd, po udowodnieniu winy Barbary S., skazał ją na 2 lata w zawieszeniu. Niestety, to nie zakończyło problemów Mateusza Śliwy. Sąd nie może znieść obowiązku alimentacyjnego. 29-latek dalej musi więc płacić Barbarze S. alimenty. Dlaczego?

- Beneficjentem tych świadczeń alimentacyjnych jest małoletnie dziecko, które zostało poczęte przez ojca, który aczkolwiek młody wiekiem, miał jednak ukończone lat 15 (...). W związku z tym czyn, który doprowadził do poczęcia, nie był czynem karalnym w świetle (...) prawa - komentuje sprawę prezes Sądu Rejonowego w Tychach, Magdalena Piwowarska.

Jak twierdzi Mateusz Śliwa, alimenty w tej sytuacji powinny zostać wycofane. Czy sprawa będzie miała swój dalszy ciąg w sądzie? Czas pokaże. Być może dzięki nagłośnieniu sytuacji przez stację Polsat 29-letniemu dzisiaj Mateuszowi uda się wygrać proces z kobietą, która go krzywdziła.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje uwielbiany aktor. Walczył z okrutną chorobą ponad 20 lat, osierocił syna i córkę
  2. Uwielbiana polska aktorka ZMARŁA na tragiczną chorobę. Zbigniew Hołdys ujawnił, że gwiazda odmówiła leczenia
  3. Ta kobieta ma najpiękniejsze zęby na świecie. Jej uśmiech powala na kolana (FOTO)
  4. Nastolatki zamordowały ojca sadystę. Robił im tak straszne rzeczy, że wbije was w ziemię (Tylko dla dorosłych)
  5. Przez jedną rzecz setki tysięcy dzieci mogą stracić 500 plus. Ich rodzice powinni o tym wiedzieć
  6. Nie żyje wybitny aktor, którego miliony Polaków pokochały za kultowy serial emitowany w TVN i TVP. Smutne informacje

Źródło: Polsat News / "Interwencja"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News