Jacek Saryusz-Wolski, który jako europoseł powinien chociaż w niewielkiej części znać się na prawie wspólnoty oraz zasadach w niej panujących, kolejny raz sam sprowokował śmiechy i szydercze komentarze internautów. Tym razem stwierdził bowiem, że Polacy, którzy przyjeżdżają do innych krajów Unii… nie są imigrantami. Według polityka skorzystali oni jedynie z prawa do swobodnego przepływu osób na terenie państw członkowskich wspólnoty.

„Nie mylić. Polacy w innych krajach UE to nie są IMIGRANCI, tylko obywatele UE, którym na mocy Traktatu przysługuje prawo swobody przepływu osób” – napisał na Twitterze Saryusz-Wolski, czym wywołał salwy śmiechu wśród internautów. Niektórzy w odpowiedzi cytowali mu nawet słownik lub encyklopedię, aby dokładnie wytłumaczyć znaczenie słowa „imigrant”.

Według europosła Polacy za granicą nie są imigrantami, gdyż w Unii panuje swobodny przepływ ludności, więc jest to raczej migracja wewnętrzna. Internauci już żartują więc ze straszenia polskimi przybyszami podczas rozmów na temat Brexitu oraz obietnic Prawa i Sprawiedliwości związanych z godnym witaniem ich po powrocie do kraju. Wygląda na to, że ironiczni użytkownicy portali społecznościowych jeszcze przez długi czas nie dadzą politykowi spokoju, wypominając absurdalną wpadkę.

...

Zobacz również

Fot. Twitter

Zobacz również