Brak słów. Syn Sary Boruc nie mył się przez tydzień, matka twierdzi, że to zdrowe

Brak słów. Syn Sary Boruc nie mył się przez tydzień, matka twierdzi, że to zdrowe

Sara Boruc niedawno urodziła dziecko. Od tego czasu w mediach społecznościowych celebrytki można zobaczyć mnóstwo zdjęć niemowlęcia oraz nietypowych metod wychowawczych żony piłkarza, która stawia przede wszystkim na zdrowie. Właśnie tym tłumaczy to, że nie kąpała synka od momentu narodzin.

Sara Boruc przez cały czas relacjonowała fanom swoją ciążę, poród, a teraz pokazuje, jak dba o zdrowie małego Noah. Synek gwiazdy z pewnością nie może narzekać na brak popularności wśród fanów żony piłkarza, bowiem niemal każdy szczegół z jego życia jest przekazywany internautom. Niedawno dowiedzieli się, że noworodek nie był myty od momentu narodzin, co wielu uważa za okropne zaniedbanie.

Sara Boruc jeszcze nigdy nie kąpała swojego synka

Sara Boruc pochwaliła się na swoim Instagramie, że wykąpała synka po raz pierwszy od momentu narodzin. Zrobiła to w tydzień po radosnym wydarzeniu. Sama celebrytka nie widzi w tym nic złego ani niestosownego, jednak znaczna część internautów była oburzona. Pojawiły się głosy, że to wyjątkowo niehigieniczne i stanowi zagrożenie dla zdrowia malca. Niektórzy nawet oskarżyli matkę o zaniedbanie.

- Fuj, jak można nie kąpać tak małego dziecka tyle czasu... - stwierdziła fanka.

- Okropne! Sama też byś się nie kąpała przez tydzień? Wstydź się - strofowała kolejna.

- Niektórzy ludzie nie powinni być rodzicami po prostu. Skrajna nieodpowiedzialność i zaniedbanie - oburzyła się następna.

To, co zadecydowała Sara Boruc, ma jednak swoje usprawiedliwienie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pediatra komentuje zachowanie celebrytki. Jest w nim więcej sensu, niż mogłoby się wydawać

Jak się okazuje, noworodki nie musza być myte natychmiast po porodzie. Pokrywa je wtedy specjalna maź, która chroni dziecko lepiej niż kąpiel. Mówi o tym wykwalifikowana położna w rozmowie z "Super Expressem".

- Niemycie dziecka po porodzie ma sens, dopóki dziecko ma na sobie maź tworzącą warstwę ochronną. Bezpośrednio po porodzie nie ma sensu go myć. Parę dni po porodzie to również nie ma sensu, bo to czas na przytulanie i rodzinną asymilację i wymianę bakterii, których na zewnątrz jest mnóstwo - stwierdziła.

Według dalszych słów specjalistki, to właśnie okres siedmiu dni po narodzeniu jest optymalnym czasem, aby po raz pierwszy wykąpać dziecko. Jak się okazuje, Sara Boruc wie, co robi, i nie naraziła zdrowia swojego dziecka na niebezpieczeństwo.

(Fot.Instagram/mannei_is_her_name)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
  2. Jolanta Kwaśniewska w młodości. Pierwsza Dama w długich włosach
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News