Poważna awaria dużego banku w Polsce. Klienci nie mają dostępu do swoich pieniędzy

Poważna awaria dużego banku w Polsce. Klienci nie mają dostępu do swoich pieniędzy Źródło: youtube.com/Europa Press

Klienci banku Santander byli w szoku. W jednym z najpopularniejszych banków w Polsce doszło do potężnej awarii, która uniemożliwiła klientom dokonywania operacji bankowych za pomocą karty. Sytuacja jest krytyczna.

Bank Santander jest bakiem, który od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród polskich klientów. Wśród tysięcy konsumentów dzisiejszego poranka wybuchła wielka panika, związana z awarią, która przydarzyła się bankowi. Karty bankomatowe, które do tej pory były niezawodne, w pewnym momencie przestały działać. Informatycy i pracownicy instytucji finansowej nie są w stanie od kilku godzin poradzić sobie z wielkim problemem, który całkowicie sparaliżował operacje finansowe klientów hiszpańskiego banku.

Santander zmaga się z awarią. Tysiące kart bankomatowych przestało działać

Do awarii zaczęło dochodzić dzisiejszego poranka. Tysiące klientów zaczęło zgłaszać, że ich karty bankomatowe zaczęły odmawiać im posłuszeństwa. Pomimo tego, że do budzącej frustrację klientów sytuacji doszło kilka godzin temu, to bank nadal nie poradził sobie z awarią.

- Dzień dobry. Informujemy, że dla części klientów mogą występować utrudnienia w płatnościach naszymi kartami. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem problemu.
O wszystkich postępach naszych prac będziemy informować na bieżąco - poinformowały social media instytucji finansowej

Bank od czasu awarii kilkukrotnie informował o tym, że część awarii już udało się naprawić.

- Mamy informacje, że większość transakcji dokonywanych kartami jest już akceptowana. - podali o godzinie 11 pracownicy banku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektóre karty już działają

Po wielkiej walce z awarią i tłumem niezadowolonych klientów bankowi udało się na nowo uruchomić płatności kartą, a także poinformować o możliwości prowadzenia opłat za pomocą technologii Blik.

- Otrzymaliśmy informację, że ponownie dla części klientów mogą występować utrudnienia w płatnościach naszymi kartami. Przypominamy o możliwości dokonywania transakcji za pomocą Blika. Wciąż pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Przepraszamy. - pisało oficjalne konto instytucji bankowej.

Internauci i klienci banku byli widocznie niezadowoleni takimi wpisami Santandera i przeszli do pisania krytycznych komentarzy w stronę banku. Pracownicy instytucji zmuszeni byli do indywidualnego przepraszania oburzonych ludzi w komentarzach.

- Szanowni Państwo, jest nam ogromnie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Na ten moment poświęcamy wszystkie nasze zasoby, aby jak najszybciej usunąć problem i przywrócić pełne działanie kart. Prosimy o chwilę cierpliwości i dziękujemy wszystkim osobom za okazane zrozumienie" - brzmi jedna z odpowiedzi banku na krytyczne komentarze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat Edyty Górniak! Jej syn chce wykonywać śmiertelnie niebezpieczny zawód. Gwiazda bardzo się martwi
  2. Tragiczne wyznanie Beaty Kozidrak. Była molestowana przez znanego muzyka!
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zaskakujące wpisy Michała Wiśniewskiego. "Tęsknię"
  5. Barbara Kurdej-Szatan się ROZWODZI?! Zaskakujące komentarze na profilu artystki
  6. Paweł Domagała przekazał radosną nowinę! Muzyk i jego fani nie kryją szczęścia

 

źródło: money.pl

Następny artykuł