Sanepid potwierdził
Pixabay.com RobertCheaib
Monika Majko - 30 Października 2020

Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

Sanepid potwierdził niepokojące doniesienia, u duchownego wykryto zakażenie koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny pilnie poszukuje wiernych z parafii.

Sanepid pilnie poszukuje wszystkich wiernych, którzy mogli mieć w ostatnim czasie kontakt z zakażonym koronawirusem duchownym, uczestniczyli we mszach świętych oraz przyjmowali komunię. Sprawa jest poważna, zagrożonych jest wiele osób, w tym seniorzy.

Sanepid potwierdził zakażenie u proboszcza parafii

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny we Włodawie potwierdził zakażenie koronawirusem u proboszcza parafii św. Augustyna w Różance ks. Adama Daniluka. Duchowny poinformował o swoim stanie w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej parafii.

- Drodzy Parafianie. Od 29 października jestem obecnie chory w izolacji domowej. Dziękuję kapłanom, którzy od tego czasu mnie zastępują. Nałożona teraz na mnie izolacja potrwa do 6 listopada. Przebieg choroby jest jak łagodne przeziębienie. Dziękuję za modlitwę i w warunkach domowych swoją modlitwą obejmuję wszystkich. Życzę zdrowia. Niech Was wszystkich Pan błogosławi - można przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie parafii przez zakażonego koronawirusem księdza.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

W związku z potwierdzeniem COVID-19 u duchownego, sanepid we Włodawie zaapelował do wszystkich wiernych, którzy brali udział w mszach świętych oraz przyjmowały komunię w ostatnich dniach o uważną obserwacje swojego stanu zdrowia i niezwłoczny kontakt telefoniczny z placówka, w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów.

- Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny we Włodawie prosi osoby, które w dniach o kontakt wiernych kościoła parafialnego w Różance, którzy uczestniczyli w mszach świętych i przyjmowały komunię 18-27.10.2020r. uczestniczyły w mszach św. i przyjmowały komunię św. w kościele parafialnym w Różance, o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną we Włodawie w przypadku zaobserwowania u siebie objawów chorobowych - zaapelował w piątek włodawski sanepid.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Sanepid pilnie poszukuje wiernych z parafii

To nie pierwsza taka sytuacja na terenie naszego kraju. Niedawno sanepid interweniował w sprawie biskupa opolskiego Andrzeja Czaja i biskupa pomocniczego Rudolfa Pierskały, którzy zostali skierowani na kwarantannę po tym, jak potwierdzono u nich zarażenie COVID-19. Wcześniej abp Czaj udzielał sakramentu bierzmowania w Kędzierzynie-Koźlu od 8 do 9 października, a także w Krapkowicach w dniach 7 i 12 października.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Stanie się już w poniedziałek, właśnie zapowiedziano. Dotyczy całej Polski

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

W piątek 30 października 2020 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Padł kolejny rekord dobowego przyrostu chorych, w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 21 629 przypadków COVID-19 na terenie naszego kraju.

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358). Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 340 834/5 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w piątek resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osób
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Kurier lubelski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News