Pilny apel sanepidu. Uczestnikom mszy grozi duże niebezpieczeństwo, trwają poszukiwania wiernych

Pilny apel sanepidu. Uczestnikom mszy grozi duże niebezpieczeństwo, trwają poszukiwania wiernych Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com /by Thays Orrico

Sanepid od kilku miesięcy ma pełne ręce roboty. Niestety w Polsce oraz na świecie codziennie odnotowuje się kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. W związku z możliwością zakażenia, wystosowano pilny apel do konkretnej grupy ludzi. Rzadko stosuje się tak nagłą formę zwrócenia się, sanepid podkreśla, że sprawa jest najwyższej wagi.

Sanepid w Piotrkowie Trybunalskim zamieścił pilny apel z prośbą do konkretnej grupy osób o to, by natychmiast zgłaszały się do stacji sanitarno-epidemiologicznej, gdyż były narażone na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sytuacja jest naprawdę poważna, rzadko stosuje się taką formę apelu.

Po raz kolejny sanepid szuka uczestników mszy w kościele

Sanepid w Piotrkowie Trybunalskim zamieścił na swojej stronie ważny komunikat. Poszukiwani są wierni, którzy uczestniczyli w niedzielę, 19 lipca 2020 roku, w mszy w kościele pw. św. Jakuba. Osoby przebywające w tym czasie w świątyni powinny niezwłocznie odpowiedzieć na apel i wysłuchać tego co w dalszych krokach zaproponuje im sanepid. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim prosi o telefoniczne zgłaszanie się do PSSE w Piotrkowie Tryb. osób, które uczestniczyły we Mszy Świętej Trydenckiej i przystępowały do Komunii Św. w kościele pw. św. Jakuba "FARA" ul. Krakowskie Przedmieście 2 w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 19.07.2020r. o godz. 19.00 - przeczytać można na stronie internetowej łódzkiego sanepidu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Koronawirus to wciąż spore zagrożenie, nie należy go lekceważyć

Wirus SARS-CoV-2 przenosi się na wiele różnych sposób. Osoby przebywające wtedy w świątyni mogły nieświadomie i przypadkiem mieć kontakt z potwierdzonym w drodze badań laboratoryjnych, nosicielem wirusa. Pilny apel sanepidu powinien trafić do jak największej liczby osób. Nie należy lekceważyć zagrożenia jakim wciąż jest epidemia. 

- Prosimy osoby o pilne zgłaszanie się w dniach od 29.07.2020r. do 31.07.2020r. pod nr telefonu 661-616-805 oraz w dniach od czwartku do piątku w godz. 7.30 -15.00 pod numer tel. 44/647-76-26, 44/649-50-63, 44/647-64-98. Z uwagi na powagę sytuacji proszę potraktować sprawę jako PILNĄ! - przeczytać można w komunikacie wydanym przez urzędników. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Znika kolejny zakaz. Polacy długo czekali na tę decyzję

Sytuacja wydaje się naprawdę poważna

Chociaż nie podano zbyt dużej ilości informacji na temat tych okoliczności, to z racji na zastosowany na końcu komunikatu dopisek, można wysnuć wniosek, iż sytuacja jest naprawdę poważna. Pamiętajmy o zachowywaniu odpowiedniego dystansu i zakrywania ust oraz nosa. Pomoże to zmniejszyć ryzyko przekazania wirusa innych osobom znajdującym się w naszym otoczeniu. Coraz częściej mówi się o pacjentach, którzy zakażenie przechodzą bezobjawowo. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem
  8. Aga zdradziła cudowny przepis na kotlety lepsze niż mielone i schabowe razem wzięte. Obiad na 2 dni zrobisz z bajeczną łatwością
  9. Przykra wiadomość dla milionów Polaków. Wszystko okazało się dopiero po zakończeniu kampanii

Źródło: o2

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News