Księża z polskiej parafii zarażeni koronawirusem? Sanepid ostrzega, jeśli przyjmowałeś od nich komunię, lepiej się przebadaj

Księża z polskiej parafii zarażeni koronawirusem? Sanepid ostrzega, jeśli przyjmowałeś od nich komunię, lepiej się przebadaj Źródło: WallpaperFlare

Sanepid przekazał niepokojące wieści na temat dwóch księży z jednej z lubelskich parafii. Zostali oni zakażeni koronawirusem. Wszyscy wierni, którzy przyjmowali komunię w kościele, powinni niezwłocznie zgłosić się na badania. Niestety istnieje duża szansa na to, że mogli również zostać zakażeni.

Sanepid potwierdził, że w jednej z parafii w Polsce pojawił się koronawirus. Ksiądz Tadeusz Michałek, proboszcz wspólnoty w Pliszczynie ogłosił, że dwóch księży zostało zakażonych wirusem. Wierni, którzy brali udział w nabożeństwach, a zwłaszcza przyjmowali komunię, powinni jak najszybciej zgłosić się na badania. Oni także mogli zostać zarażeni. 

Sanepid ostrzega, potwierdziło się zakażenie koronawirusem u dwóch księży

Na stronie internetowej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie, prowadzonej przez księży Sercanów, informacja o zakażeniu pojawiła się w środę. Proboszcz parafii pod Lublinem poinformował, że ognisko koronawirusa pojawiło się w miejscowości już w połowie maja. Kiedy tylko wykryto zakażenie u dwóch księży zostali oni natychmiastowo skierowani na kwarantannę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Księża duszpasterze są objęci kwarantanną. Wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną dwóch księży z naszej wspólnoty (w tym ks. Grzegorz) ma pozytywny wynik badania wskazujący na zakażenie - ogłosił na stronie internetowej proboszcz parafii. On również od niedzieli przebywa na kwarantannie. Kościół od razu został zamknięty i tak pozostanie, przynajmniej przez kilka dni. Sanepid zlecił, by został on zdezynfekowany. 

Dzisiaj grzeje: 1. Masz u siebie konwalie? Lekarze biją na alarm, konsekwencje mogą być opłakane

2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”

Wierni zastanawiają się czy w najbliższą niedzielę będzie już możliwe odprawienie mszy świętej, jednak na tę decyzję na razie trzeba zaczekać. Najpóźniej do soboty wszystko zostanie ogłoszone. Proboszcz parafii w Pliszczynie poprosił wiernych o modlitwę, a przede wszystkim o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Co z osobami, które mogły mieć kontakt z zakażonymi księżmi? Każdy, kto od niedzieli 17 maja przyjmował komunię świętą, może zgłosić się do sanepidu, gdzie zasięgnie porady i zostanie powiadomiony o tym, jakie kroki należy podjąć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć
  2. Andrzej Gołota wróci do ringu? Pojawiły się sensacyjne wiadomości, miałby walczyć z legendą światowego sportu
  3. Panna młoda wykorzystała torbę z Ikei w żenujący i genialny zarazem sposób. Goście przecierali oczy ze zdumienia
  4. Myślała, że widzi pięknego motyla, ale się myliła. Prawda okazała się zupełnie inna, od razu sięgnęła po telefon
  5. Tragedia w szpitalu, ludzie nie mieli żadnych szans w starciu z żywiołem. Media poinformowały o bolesnej śmierci chorych na COVID-19 za granicą
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News