Sanepid się zgodził
Pikio.pl
Monika Majko - 26 Sierpnia 2020

Sanepid wydał zgodę, powrót dzieci do szkoły zostanie przesunięty. Wiemy gdzie i o ile dni

Sanepid wydał pozwolenie na przesunięcie powrotu dzieci do szkół, to reakcja na naciski lokalnych władz. Wiadomo, gdzie uczniowie powrócą do szkoły z opóźnieniem i ile ono potrwa. Miejscowe władze przekazały oficjalną decyzję w tej sprawie, sytuację skomentował prezydent miasta.

Sanepid zezwolił na opóźnienie rozpoczęcia roku szkolnego w szkole, ale tylko w jednej placówce. To odpowiedź na naciski lokalnych władz, by przesunąć powrót dzieci do placówek szkolnych. Przekazano oficjalne informacje w tej sprawie.

Emerytura - informacjaBardzo ważna informacja dla emerytów. Rząd już przygotował, chodzi o pieniądzeCzytaj dalej

Sanepid odpowiedział na prośbę władz miasta

Władze Sosnowca skierowały do lokalnego sanepidu prośbę o zezwolenie na opóźnienie powrotu uczniów do szkół w regionie. Właśnie wydano ostateczną decyzję w tej sprawie. Z pisma, które władze miasta otrzymały od sanepidu w środę 26 sierpnia wynika, że plan nie został zaakceptowany przez specjalistów, którzy powołują się na zalecenia głównego inspektora sanitarnego, by zgoda na tryb nauczania hybrydowego i zdalnego była wydawana "tylko w uzasadnionych wypadkach w oparciu o realne, a nie potencjalne ryzyko wystąpienia zakażenia".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sen na lewym bokuSpanie na lewym boku jest o wiele zdrowsze niż na prawym. Warto zacząć już dzisiajCzytaj dalej

Sanepid zgodził się na opóźnienie powrotu do szkoły uczniów tylko jednej placówki

Sanepid zezwolił na przesunięcie powrotu uczniów do budynku szkoły tylko w przypadku jednej placówki - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie uczęszcza wiele dzieci o specjalnych potrzebach w zakresie kształcenia.

- To oznacza, że nauka w pozostałych placówkach oświatowych na terenie Sosnowca rozpocznie się w formie tradycyjnej. Bardzo dziękuję dyrektorom naszych szkół, przedszkoli i żłobków oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie swoich placówek do nowej, trudnej rzeczywistości - przekazał w środę prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Media potwierdzają przykrą wiadomość. Nie żyje wielka postać, zewsząd spływają kondolencje
2. Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków, pojawiły się ścisłe wytyczne. Chodzi o szczepionki
3. A jednak, kolejne zmiany ws. powrotu do szkół. Ministerstwo nagle zmienia zdanie

Sosnowska placówka, mieszcząca się przy ul. Bohaterów Monte Cassino będzie w stanie nauczania zdalnego do 14 września 2020 roku. Władze miasta są zawiedzione decyzją lokalnego sanepidu.

- Szkoda, że Główny Inspektorat Sanitarny ogranicza się jedynie do kolejnej aktualizacji na swojej stronie w sprawie wytycznych dla placówek oświatowych, często dezorganizując w ten sposób przygotowania samorządów. Żałuję, że GIS nie wziął pod uwagę opinii ekspertów, Związku Miast Polskich oraz Unii Metropolii Polskich. Wierzę, że aż do kolejnych wakacji praca szkół, przedszkoli i żłobków będzie przebiegała bez zakłóceń - dodał prezydent Chęciński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wokalista uwielbianego zespołu, miał 35 lat
  2. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości
  3. Doniesienia i nagrania z całej Polski przerażają. Są ofiary śmiertelne i ranni
  4. Uwaga, niebawem zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać konkretne informacje
  5. Dziennikarka "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucona na bruk. Ujawnia porażającą prawdę nt. pracy w TVP, nikt się nie spodziewał

Syn Beaty Szydło ukrywał tajemnicęWszyscy byli w błędzie? Media dotarły do Tymoteusza Szydło, odkryły ukrywaną tajemnicę?Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News