Naczelna Rada Lekarska: Sanepid zabrania robienia testów pacjentom pełnoobjawowym

Naczelna Rada Lekarska: Sanepid zabrania robienia testów pacjentom pełnoobjawowym Źródło: pixinio

Sanepid, zgodnie ze słowami, który napływają od Naczelnej Rady Lekarskiej, zabrania przeprowadzania testów na koronaiwrusa u pacjentów pełnoobjawowych. 

Sanepid, zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez portal Infodent24, spotkał się z krytyką ze strony Naczelnej Rady Lekarskiej. Wystosowane już zostało pismo, by zatrzymać praktykę, w której pełnoobjawowi pacjenci nie są badani na koronawirusa. 

Sanepid otrzymał pismo od prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej 

23 marca Główny Inspektorat Sanitarny podał nowe wytyczne dotyczące przeprowadzania testów na koronawirusa u pacjentów, którzy pojawiają się w szpitalach zakaźnych. W tej sprawie został wystosowany list do Jarosława Pinkasa z GIS od prezesa Naczelnej Rady Lekarzy, Andrzeja Matyja, gdzie podkreślone zostało, że nowe zasady wprowadzone przez GIS, które dotyczą wykonywania testów u osób w stanie zagrożenia życia lub u pacjentów hospitalizowanych z powodu ciężkiej infekcji górnych dróg oddechowych, nie są wystarczające. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Naczelna Rada Lekarska wątpi, by wytyczne wydane przez osoby z GIS, które nie mają kompetencji lekarskich, były odpowiednie w przypadku określania osób, w przypadku których zbędne jest wykonywanie testów. W liście została podkreślona sytuacja, kiedy pełnoobjawowi pacjenci mogą być wysłani do domu bez objęcia ich kwarantanną ani bez przeprowadzenia testów na koronawirusa, ponieważ nie pozwala na to sanepid. 

Zgodnie z zaleceniami wydanymi przez WHO, wszyscy pacjenci, którzy mają objawy koronawirusa, powinni mieć przeprowadzone testy. Niezależnie do tego, czy miały kontakt z osobą zarażoną, czy wróciły zza granicy. 

Sanepid będzie się ustosunkowywał do słów NRL

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do sanepidu z prośbą o odpowiedź, dlaczego GIS wydał decyzję w zgoła odmienną od oficjalnego stanowiska WHO, co w konsekwencji może doprowadzić do nasilenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Polsce. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza

2. Dagmara Kaźmierska jest w szpitalu. „Królowa życia” ma pilny apel do fanów, pokazała zdjęcia

W oficjalnym piśmie pojawił się apel o wprowadzenie natychmiastowych zmian obejmujących prawidłową i zgodną z wymogami WHO diagnostykę w kierunku wykrywania koronawirusa, która ma na celu ochronę obywateli Polski przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju i jest jedyną szansą na to, by w Polsce nie miała miejsce taka sama sytuacja jak we Włoszech. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy donoszą. Koronawirus mutował już kilkadziesiąt razy
  2. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

źródło: infodent24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News