Nowe ognisko koronawirusa nad Bałtykiem. Sanepid pilnie ostrzega Polaków

Nowe ognisko koronawirusa nad Bałtykiem. Sanepid pilnie ostrzega Polaków Źródło: radesky Pixabay.com

Sanepid po potwierdzeniu koronawirusa u kolejnych wczasowiczów zdecydował się na wystosowanie ostrzeżenia skierowanego do wszystkich planujących wypoczynek nad polskim morzem. Potwierdzono, że nad Bałtykiem pojawiło się kolejne ognisko wirusa SARS-CoV-2 i niesie to ze sobą ryzyko, że wiele osób mogło wrócić z wyjazdu zakażonych.

Sanepid w Poznaniu potwierdził, że dwie rodziny wypoczywające w domkach letniskowych zostały zakażone koronawirusem przez ich właściciela. Po zaobserwowaniu u siebie typowych objawów zdecydowano się na przeprowadzenie testów. Ich wyniki potwierdziły najgorsze przypuszczenia, wszystkiemu winny jest ośrodek, który rodziny wybrały na spędzenie długiego weekendu.

Poznański sanepid potwierdził, że wyniki testów członków dwóch rodzin są pozytywne

Sanepid w Poznaniu zajął się przypadkiem dwóch rodzin, które w długi weekend w okresie Bożego Ciała udały się na wspólny wypoczynek nad polskie morze. Jako bazę noclegową wybrali domki letniskowe w Sarbinowie i to właśnie tam, na koszalińskim fragmencie wybrzeża, doszło do zakażenia wczasowiczów. Nowe ognisko koronawirusa nad Bałtykiem mogło być przyczyną zakażenia wielu turystów. Możliwe, że to właściciel ośrodka przenosił wirusa na kolejne osoby, ponieważ także on otrzymał pozytywne wyniki testu. Trwają czynności wyjaśniające całą sytuację i badania, ile osób mogło jeszcze się zarazić. Sanepid wydał komunikat na temat zarażonych jednocześnie pilnie ostrzega Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Obecnie sytuacja jest bardzo dynamiczna, konieczna jest ostrożność

- Po powrocie do domu u jednej z osób wystąpiły objawy, które wskazywały na możliwość zakażenia SARS-CoV-2. Potwierdziły to testy - także u dwóch pozostałych członków rodziny. Cała trójka trafiła do szpitala - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską kierownik Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Anna Pawłowska. Już w czwartek potwierdzono kolejny przypadek wśród wielkopolskich wczasowiczów.

- To mężczyzna z drugiej rodziny. On również przebywa na oddziale zakaźnym. Przebieg choroby okazał się u niego najcięższy. Wszystkie przypadki są powiązane z ogniskiem w Sarbinowie - dodała w rozmowie z portalem pracująca w sanepidzie Anna Pawłowska. Obecnie sytuacja jest bardzo dynamiczna, codziennie odnotowujemy kolejne przypadki zakażeń, a ciepłe i słoneczne dni sprawiają, że zapominamy o ogromnym niebezpieczeństwie.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne, co spotkało Rozenek podczas spaceru z Heniem. Konieczna była akcja ratunkowa, do stawu wpadł pies gwiazdy

2.Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Sanepid wydał pilne ostrzeżenie

- Niestety okres wakacji nad morzem może sprzyjać powstawaniu takich ognisk, bo w jednym miejscu spotykają się osoby z wielu regionów. Pamiętajmy, że im szybciej poinformujemy służby o zachorowaniu czy podejrzeniu infekcji, tym szybciej będziemy mogli zidentyfikować następne osoby, które też mogły się zarazić - zaapelowała do wszystkich planujących wypoczynek w ośrodkach letniskowych kierownik poznańskiego sanepidu. Wakacyjne rozluźnienie oraz dobra zabawa nie zwalnia nas z zachowania wzmożonej ostrożności, koronawirus nie przestał stanowić zagrożenia dla naszego zdrowia i życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieprawdopodobnie zdrowy przeciwzapalny syrop z mięty powinien być w każdej spiżarni. Podajemy przepis,
  2. Uwielbiany gwiazdor został postrzelony w głowę. To, co się stało potem, przechodzi ludzkie pojęcie (FOTO)
  3. Jako dziewczyna Janosika podbiła serca Polaków. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda jej życie
  4. Nieoczekiwanie mama Kacperka wystosowała rozpaczliwy apel. Ręce opadają
  5. Niewyobrażalny dramat gwiazdy TVN. Rodzinna tragedia spadła na nią jak grom z jasnego nieba, zdjęcia wycisną łzy z każdego
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił, co wydarzy się w Polsce za kilka miesięcy. Przepowiednia jasnowidza poraża, wielu będzie zawiedzionych

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News