Kierowca PKS miał koronawirsa, mógł zarazić setki osób. Sanepid pilnie poszukuje wszystkich pasażerów

Kierowca PKS miał koronawirsa, mógł zarazić setki osób. Sanepid pilnie poszukuje wszystkich pasażerów Źródło: flickr.com Tilemahos Efthimiadis

Sanepid poszukuje pasażerów jednego z przewoźników. Okazało się, że kierowca był zakażony koronawirusem - dziś poinformowano również o jego śmierci. Mógł zarazić dziesiątki, jeśli nie setki osób.

Sanepid apeluje o kontakt. Osoby, które przemieszczały się autobusem z zakażonym kierowcą, muszą natychmiast poinformować inspektorat sanitarny. Znamy kursy, na których przed hospitalizacją jeździł mężczyzna. Z kolei prezydent miasta uspokaja.

71-letni kierowca autobusu zmarł w szpitalu, był zakażony koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś smutne informacje odnośnie kolejnej ofiary koronawirusa. W bolesławieckim szpitalu zmarł 71-letni mężczyzna. Kierowca PKS Tour Jelenia Góra pierwsze objawy zaobserwował u siebie 13 marca, wtedy po raz pierwszy źle się poczuł. Początkowo leczył się sam i starał się nie wychodzić z domu, jednak 18 marca pogotowie zabrało go do placówki w Bolesławcu. Potem pojawiła się ostra niewydolność oddechowa, nie można było już nic zrobić, by polepszyć stan mężczyzny.

To, że kierowca był zakażony, potwierdził szpital, Ministerstwo Zdrowia oraz dyrektor sanepidu w Bolesławcu, Urszula Felczyńska. Teraz władze są zaniepokojone jeszcze bardziej - 71-latek był kierowcą, a więc miał kontakt z niezliczoną liczbą osób. W związku z tym ustalono, kiedy odbył swoje ostatnie kursy i od kilku dni trwa poszukiwanie pasażerów, którzy przemieszczali się o danej godzinie na danej trasie. Jest ryzyko, że oni również są zakażeni. Sanepid nie przestaje apelować i prosi o kontakt podróżnych oraz osoby, które mają wiedzę, kto wtedy korzystał z usług przewoźnika.

Sanepid poszukuje pasażerów wyszczególnionych kursów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sanepid za wszelką cenę chce ustalić, kto podróżował niżej wymienionymi kursami. Można być zarażonym, nie mieć objawów, a nieświadomie zarażać innych i narażać ich na utratę zdrowia i życia.

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jeleniej Górze bardzo prosi o kontakt osoby, które w dniach od 9 do 13 marca 2020 roku podróżowały autobusem PKS Tour Jelenia Góra na trasie:

  • Jelenia Góra - Szklarska Poręba: w godzinach 13:15, 16:30 i 18:45,
  • oraz na trasie Szklarska Poręba - Jelenia Góra: w godzinach 15:40, 18:25 i 21:00.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę i chorych w jednym województwie
2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

Sanepid zaleca kontakt telefoniczny pod numerami: 75 64 355 89 lub 75 64 573 92. Wiadomo, że kursy PKS Tour Jelenia Góra zostały już zawieszone, a prezydent miasta uspokaja:

- Przejazd tym autobusem nie oznacza, że państwo zostaliście zarażeni tym wirusem. To dopiero później okaże się w wyniku tych badań, które jeżeli będą potrzebne, to zostaną wykonane. Proszę podejść do tego spokojnie - apelował Jerzy Łużniak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Już wiadomo, co działo się z Agatą Dudą. Nagrała bardzo wymowny film dla Polaków
  4. Golden retriever przestraszył się burzy. Gdy podeszło do niego malutkie dziecko stała się niebywała rzecz, wszystko się nagrało
  5. Uwielbiany aktor M jak miłość w żałobie. Koronawirus zaatakował jego rodzinę, niestety jedna osoba zmarła
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News