sanepid PKS koronawirus
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Joanna Szwalikowska - 24 Listopada 2020

Niestety, koronawirus w PKS. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy

Sanepid w Bełchatowie pilnie poszukuje wszystkich osób, które korzystały z transportu PKS na trasie Pożdżenice - Zelów - Bełchatów, a także kursu powrotnego, który odbył się 20 listopada. Wówczas pojazdem podróżowała również osoba zakażona koronawirusem.

Bełchatowski sanepid wydał pilny komunikat. Z powodu konieczności przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego prosi się o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które 20 listopada korzystały z transportu PKS w Bełchatowie. Wszystko wskazuje na to, że miały one kontakt z osobą zakażoną, w związku z czym same są narażone na chorobę oraz dalsze rozprzestrzenianie wirusa.

Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłŚwierzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłCzytaj dalej

Sanepid pilnie poszukuje podróżnych z Bełchatowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie apeluje o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które 20 listopada korzystały z transportu PKS w Bełchatowie na trasie: Pożdżenice - Zelów - Bełchatów w godzinach 10.10-10.55 oraz z kursu powrotnego 11.10-11.59.

- Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego w celu wyłonienia osób z kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2, prosi o telefoniczne zgłaszanie się do PSSE w Bełchatowie osób, które korzystały z transportu publicznego firmy PKS Sp. z o.o. na trasie przejazdowej Pożdżenice - Zelów - Bełchatów w dniu 20.11.2020 r. w godzinach 10:10-10:55 Bełchatów - Zelów - Pożdżenice w godzinach 11:10-11:59 - czytamy w komunikacie sanepidu.

Osoby, które podróżowały w tym czasie autobusem, są narażone na zakażenie koronawirusem. Jeśli ktoś z pasażerów zaobserwował u siebie jakiekolwiek objawy, powinien pilnie zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Bełchatowie. Oczywiście należy skontaktować się telefonicznie. Pod żadnym pozorem nie możemy w takim przypadku wybrać się do stacji osobiście.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Osoby korzystające z przejazdu w tym dniu, o określonych godzinach i które zaobserwowały u siebie objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 proszone są o kontakt z PSSE w Bełchatowie pod numer alarmowy 509 748 182 lub pod numery tel. stacjonarny 44 730 58 84. Pozostałe osoby prosimy o samoobserwację stanu zdrowia. Z uwagi na powagę sytuacji prosimy potraktować sprawę jako PILNĄ - czytamy w dalszej części komunikatu.

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku czy bóle mięśni i głowy - jeśli zauważymy u siebie między innymi takie objawy, prawdopodobnie chorujemy na koronawirusa. Co zrobić w przypadku takiego podejrzenia? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by natychmiast odizolować się od innych osób. W ten sposób unikniemy dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Kolejnym krokiem w przypadku podejrzenia zakażenia Covid-19, jest skontaktowanie się telefonicznie z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lekarz przeprowadzi z nami wywiad, a następnie zadecyduje o tym, jakie dalsze kroki należy podjąć.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielkie zmiany dla emerytów już od 1 grudnia. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłaty
  2. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  3. Ministerstwo przekazało kluczowe informacje dla wszystkich Polaków. Każdy musi się podporządkować

Możemy otrzymać skierowanie na test na obecność wirusa, w takim przypadku automatycznie zostajemy objęci kwarantanną. Jeśli test okaże się pozytywny, zostajemy objęci izolacją. Jeśli natomiast okaże się negatywny, zostajemy automatycznie zwolnieni z kwarantanny.

Więcej informacji na temat tego, jakie kolejne kroki powinniśmy podejmować w przypadku podejrzenia u siebie zakażenia, znajdziesz TUTAJ. Pamiętajmy jednak, że nie każdy musi przejść chorobę objawowo. Wtedy jednak również istnieją pewne wskazówki, które mogą sugerować, iż wirusa mamy już za sobą. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ponad pół wieku spędził w szpitalu. Media obiegła wiadomość o śmierci pacjenta
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
  4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
  6. Gessler ma lepsze niż wszyscy sposoby na robienie naleśników. Skorzystasz z przepisu gwiazdy TVN?
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: E Piotrków PL, GOV PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News