Sanepid wydał komunikat najwyższej wagi. Poszukiwane są konkretne osoby, które były w kościele na procesji Bożego Ciała

Sanepid wydał komunikat najwyższej wagi. Poszukiwane są konkretne osoby, które były w kościele na procesji Bożego Ciała Źródło: Piotr Molecki East News

Sanepid ma ostatnio pełne ręce roboty i wygląda na to, że urzędnicy jeszcze przez jakiś czas nie zwolnią tempa swojej pracy. Wydano niezwykle ważny komunikat, dotyczy on zagrożenia w jakim mogło się znaleźć wiele osób uczestniczących w procesji Bożego Ciała. Niestety potwierdzono, iż uczestniczyła w niej osoba zakażona koronawirusem. Sprawa jest naprawdę poważna.

Sanepid w województwie łódzkim zdecydował się zaapelować do wszystkich, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Wielu Polaków mimo zagrożenia epidemiologicznego nie zrezygnowało z celebracji tego święta, teraz część z nich musi koniecznie skontaktować się z pracownikami sanepidu.

W łódzkim sanepid poszukuje uczestników procesji Bożego Ciała

Sanepid potwierdził, że w Bełchatowie w województwie łódzkim w czasie procesji Bożego Ciała wiele osób mogło nieświadomie zostać wystawionych na kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2. W zespole Miejskiej Orkiestry Dętej Bełchatów-Grocholice potwierdzono przypadek zakażenia. Osoba z pozytywnem wynikiem testu na koronawirusa czynnie uczestniczyła w procesji kościelnej, dlatego też Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PSSE) w Bełchatowie wystosowała komunikat najwyższej wagi. Koronawirus mógł przenieść się na innych uczestników, zdrowie i życie ich oraz ich bliskich jest w niebezpieczeństwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Natychmiast podjęto odpowiednie kroki

W związku z potwierdzeniem zakażenia sanepid niezwłocznie zaczął przeprowadzać wywiad epidemiologiczny z osobami mającymi najbliższy kontakt z zakażonym. W pierwszej kolejności na pytania urzędników odpowiedzieli księża, chór oraz orkiestra, w której grał zakażony koronawirusem.  Pozostali uczestnicy procesji Bożego Ciała w bełchatowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych w województwie łódzki proszeni są o pilny kontakt z sanepidem, szczególnie w przypadku podejrzenia, że mieli bezpośredni kontakt z zarażonym członkiem orkiestry. W wydanym komunikacie podano właściwe do kontaktu z urzędnikami numery telefonu.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

2. Tajemnicza śmierć znanego dziennikarza. Zawiadomiono prokuraturę

Koronawirus w Polsce to wciąż ogromne zagrożenie 

Uczestnicy procesji z parafii pw. Wszystkich Świętych mający podejrzenie, iż mogli mieć kontakt z zakażonym SARS-CoV-2 proszeni są o telefon pod numery: 44 631 31 08 lub 44 631 31 18, możliwe jest także nawiązanie kontaktu z sanepidem poprzez e-mail – belchatow@pis.lodz.pl. Koronawirus w Polsce codziennie wykrywany jest u nowych pacjentów, a w jednym z najnowszych wywiadu minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, iż możliwy jest powrót bezwzględnego nakazu zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Obecnie nakaz ten obowiązuje tylko w sklepach, kościłach czy urzędach oraz w przypadku braku możliwości utrzymania dystansu społecznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gotujesz zupę pomidorową na rosole z udek z kurczaka? Nie zapominaj o triku naszych babć, nadaje cudownego smaku
  2. Mistrzyni Europy zmarła w wyniku porodu. Jeszcze niedawno zdobywała medale
  3. Niebywałe, turyści publikują kolejne paragony znad morza. Podobnych kwot nikt się nie spodziewał
  4. Katastrofalne zniszczenia, w jednym rejonie najwyższy możliwy stan zagrożenia. Żywioł nie miał litości dla Polaków
  5. Rodzice wyszli na imprezę i zamknęli bliźnięta w odosobnieniu. Niedługo potem dostali najgorszą wiadomość
  6. Marta Kaczyńska ma dziś okrągłe urodziny. Ciężko uwierzyć, ile naprawdę ma lat

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News